komentáře k mýtu

Obdržením KI se ztrácí možnost obnovy normálního sluchu v budoucnosti

Jeden z argumentů odpůrců KI, ale v budoucnu asi i odpůrců jakéhokoli jiného zprostředkování zvuků.

     autor:  e.liberdová
implantát:   implantovaná
komentář

možnost mít normální sluch se už zpravidla neobnoví na dřívější úroveň, a to ani kdyby člověk KI neměl. sluch může jít jedině dolů, tedy ke hluchotě. kdyby šel nahoru, to by byl vysloveně "zázrak boží". a ty se nedějí.
každé sluchadlo, které jsem dostala, mi nepomohlo, jelikož sluch šel zase dolů. deprese zastavil až KI. teď už sluch nemá kam dolů jít. tj. s KI slyším pořád stejně. nikoliv hůř a hůř.
     autor:  Petr Novák
implantát:   implantovaný
komentář

Narodil jsem se jako normálně slyšící a po úraze v mládí ztrácím sluch neustále,nic na tom nemění nošení sluchadla či oprace implantátu.Implantát je poslední možnost,po něm už nic není.A možnost,že by se někdy sluch vrátil na předešlé hodnoty je úplně stejná,jako že se naše Země srazí s jinou planetou naší sluneční soustavy.
     autor:  Dana Sládková
implantát:   rodič implantovaného dítěte
komentář

Ale sluch se neobnoví ani jiným neslyšícím.Tak so vlastně řeší?
     autor:  Katka Nová
implantát:   implantovaná
komentář

Obnova sluchu v blízké budoucnosti rozhodně nehrozí. Různé genetické terapie či kmenové buňky mají před sebou ještě spoustu let výzkumu, zkoušení atd.
A já radši budu slyšet teď než abych čekala xx let v tichu, až vědci vymyslí nějakou "ne-elektronickou" náhradu sluchu...
Navíc u nás se KI dává jen na jedno ucho (v zahraničí jsou i lidi s bilaterálním KI - na každé straně jeden), takže i kdyby tam nebylo možné ten sluch obnovit (nevím jak přesně to je, nejsem doktor), tak nám ještě "zůstává" druhé ucho.
Ale stejně - dnes jsou někteří neslyšící proti KI, že je to umělé a že svět ticha je lepší. Za těch xx let budou proti genetice, že je to nepřirozené, že to bůh nedovolil a že svět ticha je lepší...
     autor:  Marcela
implantát:   odič implantovaného dítěte
komentář

Tak tohle je k smíchu, nevímjak můžu obnovit něco co již není a nelze napravit jinak, než pomocí CI, pokud chci dítěti pomoci se zařadit mezi slyšící děti.
     autor:  Dáša Benovičová
implantát:   rodič implantovaného dítěte
komentář

Už jste viděli, aby člověku s amputovanou nohou ta noha zase narostla? Totéž se dá říct o obnově sluchových buněk u lidí, kteří mají ztráty jako implantovaní - tedy kolem 100 dB.
     autor:  Martina Procházková
implantát:   implantovaná
komentář

Já jsem od narození nedoslýchavá na obě uši a postupně se mi sluch ztrácel až jsem ohluchla na pravé ucho a na levém zbytečky,kde nosím naslouchadlo.Na pravém mám implantát.Moje foniatrička mě informovala,že byla na kongresu a tam se dozvěděla,že se už stalo,že nošením sluchadla a řečového procesoru se dokonce může sluch na tom uchu,kde je naslouchadlo,zlepšit.V mozku se pravá a a levá hemisféra kříží a jejich stimulací se toto může stát.Jsou to ovšem vyjímky,proto nesouhlasím s tím,že jakmile člověk dostane implantát tak má odhodit sluchadlo.
     autor:  Vera Novotna
implantát:   
komentář

Svuj dotaz smeruji na pani Martinu Prochazkovou. Nevim, zda se jedna o tutez osobu, kterou mam na mysli, a ktera je v peci foniatru v Hradci Kralove. Pokud by Vam to nevadilo, moc by me potesilo se s Vami sejit. Jsem tez od narozeni nedoslychava a nyni jsem uplne prisla o sluch.Mam spoustu otazek :) a radsi bych si popovidala osobne. Muj kontakt na mobil je 608970822.Budu moc rada, kdyz se mi ozvete smskou.Dekuji!
     autor:  Kolemjdoucí Anonym
implantát:   
komentář

No já nevím, já bych s tím obnovením sluchu nebyl až tak skeptický. Nedávno se totiž ukázalo, že člověk ve skutečnosti sluchové buňky dokáže obnovovat, jenže tato obnova je potlačovaná genem, který zároveň potlačuje i rakovinu oka. (proto zřejmě mají někteří slepí mimořádný sluch, jako například Ben Underwood, který zvládal i echolokaci) Teď jde už "jen" o to přijít na to, jak ten gen vypnout v uchu tak, aby se člověku sluch obnovil, ale zároveň mu nehrozila rakovina.
     autor:  kvajda
implantát:   
komentář

Co se týče možnosti obnovy sluchu,tak je zapotřebí rozlišovat.Pro nás jsou nejdůležitější buňky v hlemýždi ve středním uchu.Tam se dosud nijak neprokázalo,že tyto buňky jsou schopny nějaké obnovy.Je to úplně stejné jako s neurony v mozku. Ty se také neumí regenerovat.
přidat komentářpřehled mýtů (zpět)


 

 

optimalizace PageRank.cz Page Rank Icon Cestovní systém Dřevo Plzeň Emona Kroni Maledivy PixelEU Referáty Taxi Plzeň Vtipy Weby na míru Zvesela


nahoru