komentáře k mýtu

Nechci mít doma místo dítěte robota s magnetem a s počítačem v hlavě

Odpůrci KI záměrně nazývají implantované roboty, aby vzbudili v ostatních odpor.

     autor:  L Kratochvíl
implantát:   autor kochlear.cz
komentář

Odpůrci KI nazývají implantované roboty a tvrdí o nich, že mají v hlavě počítač (počítač je v řečovém procesoru zcela mimo hlavu). Je to jakoby tvrdili, že kdo má elektronické hodinky, má v ruce počítač. Neinformovaní jim to samozřejmě snad i věří a šíří to dál. Viz například manifest proti kochleárnímu implantátu, který sestavila skupinka odpůrců a který byl takových nesmyslů plný. Tento jejich manifest následně rozesílali všude možně s tím, že je to názor neslyšících. Slyšící tomu pak mohli i uvěřit, jelikož si mohli myslet, že manifest sestavila snad nějaká odborná skupina lidí mezi všemi lidmi co neslyší.
Perlička je, že se pod ten manifest autoři raději ani nepodepsali, protože asi sami dobře věděli, že chtějí případné zájemce i KI pouze dezinformovat.
     autor:  e.liberdová
implantát:   implantovaná
komentář

to je totéž, jako když někdo prohlásí, že nechce mít doma místo člověka
poločlověka na vozíku, či "cosi" s bílou či červenobílou holí, "robota" s kardiostimulátorem, "stvůru" s náhradou ruky, "zvíře" s asistenčním psem, a snad "umělou inteligenci" s umělou rohovkou v oku.
     autor:  Dana Sládková
implantát:   rodič implantovaného dítěte
komentář

Mohli by nám vysvětlit,jak by se vešel do hlavy počítač?Samotnou by mě to zajímalo.
     autor:  M.Fořt
implantát:   implantovaný
komentář

Robot s magnetem? To by ani vědci nedovolili všechny přístroje kolem nás přepólovat, což by došlo ke zničení elektronických součástek. Roboty stejně doma máme a jsou mikrovlnka, vysavač, televize, počítač.
     autor:  Katka Nová
implantát:   implantovaná
komentář

Nejsem robot a nemám počítač v hlavě. Mám svoji hlavu, svoje názory, nejsem ničí otrok a nikdo mě neovládá pomocí počítače v hlavě.
Manifest měl holt za cíl neznalým lidem KI jen znechutit...
     autor:  Budinská
implantát:   návštěvník webu
komentář

To je také isté ako keby niekto nechcel pre svoje dieťa okuliare, ak môže normálne vidieť.
     autor:  ana-maria
implantát:   
komentář

jsou věci,které mi nedávají spát... v budoucnu budou mít lidé implatovány pod kůží čipy, které nahradí veškeré doklady a taky zdravotní záznamy... kdo čip odmítne bude žít na okraji VYVOLENÉ společnosti... Inu, každý vynález potřebuje oběti už ve svém počátku.
     autor:  Tomáš Pražák
implantát:   
komentář

Pro Dana Sládková:
Divila by jste se, ale jako student IT vím, že mikroprocesor je počítač sám o sobě a může být malý klidně i 1 mm, někdy i méně.
     autor:  Kráťa
implantát:   
komentář

Tomáš Pražák:
Ono jde spíš o to, že řečový procesor není v hlavě. Je to vnější část, jako třeba sluchadlo. I ve sluchadle je procesor a nikdo přeci neříká, že je sluchadlo v hlavě a osoba se sluchadlem robot.
přidat komentářpřehled mýtů (zpět)


 

 

optimalizace PageRank.cz Page Rank Icon Cestovní systém Dřevo Plzeň Emona Kroni Maledivy PixelEU Referáty Taxi Plzeň Vtipy Weby na míru Zvesela


nahoru