komentáře k mýtu

Rozhodnutí o implantaci porušuje práva dítěte

Tímto vytržením z kontextu "Úmluvy o právech dítěte" argumentují mnozí odpůrci KI, aniž by vzali na vědomí, že úmluva je i o jiných věcech.

     autor:  Katka Nová
implantát:   implantovaná
komentář

Tohle mi přijde jako trochu ujetý argument. Rodiče nesou za dítě zodpovědnost a jejich povinností je postarat se o dítě podle jejich nejlepšího vědomí a svědomí..Troška citátů:

Článek 23 Úmluvy o právech dítěte říká toto:

3. Uznávajíce zvláštní potřeby postiženého dítěte se pomoc v souladu s odstavcem 2 poskytuje podle možností bezplatně, s ohledem na finanční zdroje rodičů nebo jiných osob, které se o dítě starají, a je třeba k zabezpečení účinného přístupu postiženého dítěte ke vzdělání, profesionální přípravě, zdravotní péči, rehabilitační péči, přípravě pro zaměstnání a odpočinku, a to způsobem vedoucím k dosažení co největšího zapojení dítěte do společnosti a co nejvyššího stupně rozvoje jeho osobnosti, včetně jeho kulturního a duchovního rozvoje.

Pak článek 27 říká toto:

2. Rodič(e) nebo jiné osoby, které se o dítě starají, nejsou v rámci svých schopností a finančních možností základní odpovědnost za zabezpečení životních podmínek nezbytných pro rozvoj dítěte.

Úmluva je na http://www.crdm.adam.cz/publikace/umluva/umluva.htm

Takže rozhodnutí o implantaci je čistě na rodičích...nevím tedy, proč by to mělo být porušování práv dítěte...
     autor:  Dana Sládková
implantát:   rodič implantovaného dítěte
komentář

Jestli si někdo myslí,že to rozhodnutí je nějak jednoduché,tak se plete.Nám,jako rodičům,se nerozhodovalo nijak lehce.Stálo nás to několik bezesných nocí.Ale když víte,že to dítěti pomůže a posune ho zase o kus dál a hlavně když chcete pro dítě to nejlepší,tak není co řešit.


     autor:  ana-maria
implantát:   
komentář

No ano, o mně se rodiče také děsně báli... a jsem šťastnější než oni i bez KI a sluchadla... Méněcenný je podle mého názoru člověk,který si myslí, že postižení musí být ti méněcenní, aby neutrpěl vzor dokonalého člověka... No a znáte někoho dokonalého?
     autor:  Honza
implantát:   Svědek Deafův
komentář

me teda mamka implantát nabízí, a ja ho neustale odmitam protoze sluchadla mi staci myslim teda ze to je porusovani prav , protoze starsi dite uz se muze samo rozhodnout
     autor:  Jan Kilián
implantát:   rodič implantovaného dítěte
komentář

Co se týče rozhodování o implantaci dítěte, jak již píše někdo přede mnou - není to žádná "hitparáda". Už jen to, že se člověk dostane k tomu že musí udělat takovéhle rozhodnutí, není nic co bych někomu přál. My jsme se rozhodli pro CI protože je to jediná šance jak může naše dcera slyšet. Zatím ještě implantovaná není takže nevíme jak jí to s CI půjde, ale pro nás je prioritní aby slyšela. Nečekáme že bude zpěvačka. Budeme hrozně šťastní když se naučí mluvit. A i to by byl pro nás bonus navíc. Víme že když bude implantovaná tak uslyší troubení auta až se rozběhne pro balon co jí utek do silnice. Nemyslím si že se jedná o nějaké porušování práv dítěte. Rozhodli jsme se tak s pocitem, že děláme to nejlepší pro naši dceru. Třeba nám to bude za pár let z nějakých důvodů vyčítat, ale to by se mohlo stát i naopak.
přidat komentářpřehled mýtů (zpět)


 

 

optimalizace PageRank.cz Page Rank Icon Cestovní systém Dřevo Plzeň Emona Kroni Maledivy PixelEU Referáty Taxi Plzeň Vtipy Weby na míru Zvesela


nahoru