komentáře k mýtu

Jak je možné, že pojišťovny operací plně hradí?

Někdo se podivuje nad tím, že je neuroprotéza hrazena pojišťovnou, jako je například hrazen i jiný chirurgický zákrok včetně jiné protézy (kyčelní kloub).

     autor:  L Kratochvíl
implantát:   autor kochlear.cz
komentář

Implantace stojí snad přes milion Kč. Pochybuji, že kdyby ji pojišťovna nehradila, že by u nás bylo tolik úspěšně implantovaných, jelikož by se z toho stala záležitost pro boháče.
Pravděpodobně si lidé také myslí, že si řeknou: "Chci implantát" a dostanou jej.
Kandidát na implantaci je schvalován komisí ve které jsou lékaři, zástupci pojišťovny a další. Teprve komise rozhoduje o tom, zdali se taková investice vyplatí.
Také jsem se setkal s názorem, že když někdo nemá implantát, že by mu částku, kterou implantace stojí měla pojišťovna proplatit. To už mi přijde jako totální nesmysl.
     autor:  Dana Sládková
implantát:   rodič implantovaného dítěte
komentář

Jen mě zaráží,jak to někomu tak moc leží v žaludku.Že jim nevadí jiné zákroky které hradí pojišťovna.


     autor:  Katka Nová
implantát:   implantovaná
komentář

Proč by to pojišťovny nemohly hradit? To stejně dobře my můžeme říct, jak je možné, že stát hradí tlumočnické služby?
     autor:  Dáša Benovičová
implantát:   rodič implantovaného dítěte
komentář

Myslím, že nemusíme zmiňovat jen hrazení tlumočnických služeb. Spíš bych položila otázku typu: "Jak je možné, že pojišťovna hradí léčbu alkoholiků či drogově závislých?" Myslíte, že za své "postižení" nemohou stejně tak jako neslyšící či nedoslýchaví? Vím, často bývá problém v rodinách a s tím spojené psychické problémy dětí a dospívajících, ale přesto mě pořádně "vytočí", když se dovím, že nebudou peníze na další operace - a na tyhle účely jde peněz dost, protože je to mediálně zajímavé téma.
     autor:  ana-maria
implantát:   
komentář

brrr... selekce... investice... sugesce...
     autor:  Jozef Knníž
implantát:   ostatní
komentář

Po precitani niektorych komentarov sa mi nechce verit ze je medzi ludmi tolko zavisti a zloby. Zaujal ma vsak clanok o porovnani alkoholikov /ALK/ a drogovo zavislych /DRZ/ so sluchovo postihnutymi /SLP/ smerom k poistovniam. V zasade je podstatny rozdiel v tom ze ALK a DRZ si svoj problem vykoledovali sami dobrovolne svojim lahkovaznym a nezodpovednym postojom k svojmu zdraviu. Drvivá vacsina SLP si za svoj problem nemoze. Domnievam sa ze stat by mal zakonom zaviazat ALK a DRZ aby sa v prípade liecby svojej zavislosti financne na nej podielali. Takto ziskane prostriedky by mohli poistovne pouzit na liecbu ostatnych nemoci. Nemoze predsa slusny a zodpovedny obcan donekonecna dotovat nezodpovednych asocialov. S pozdravom Kniz.
přidat komentářpřehled mýtů (zpět)


 

 

optimalizace PageRank.cz Page Rank Icon Cestovní systém Dřevo Plzeň Emona Kroni Maledivy PixelEU Referáty Taxi Plzeň Vtipy Weby na míru Zvesela


nahoru