komentáře k mýtu

Je jednodušší vrazit víc peněz do neimplantovaných než sponzorovat KI

Nepřímo řečeno: "Nedávejte nic na KI, dejte vše neimplantovaným..."

     autor:  L Kratochvíl
implantát:   autor kochlear.cz
komentář

Přijde mi to i tak trochu jako nějaká závist. Jakoby se snad nepodporovala spousta věcí, organizací a kdovíco, které znakující využívají celý život (např tlumočníci). Naproti tomu implantovaný/ná dostane implantát, který sice stojí hodně, ale potom už toho zase tolik nepotřebuje. Dalo by se říci, že čím dál méně a celý další život tlumočníka (a další) vůbec ne.
Trošku nešťastné a mastoucí je i ona věc se slovem "neslyšící". Spousta lidí chápe slyší/neslyší/nedoslýchá a nevidí rozdíly mezi sluchově postiženými predlingválně a postlingválně. Dají tedy něco neslyšícím a chápou to tak, že je to pro všechny sluchově postižené. Jenže ono se z toho udělá, že je to tedy pro n/Neslyšící.
Taktéž se tu začíná prosazovat (a to zase kvůli tomu slovu), že kdo neslyší, automaticky znakuje (neslyšící=znakující).
     autor:  Dana Sládková
implantát:   rodič implantovaného dítěte
komentář

Já si myslím,že do nich se taky už navráželo dost peněz.Jako bychom řekli,nač dotovat tlumočníky znakového jazyka,ať se neslyšící naučí mluvit.Nebo nač titulky u pořadů,ať si čtou noviny.
     autor:  Katka Nová
implantát:   implantovaná
komentář

Implantát je defakto jednorázová investice - implantace, pár let rehabilitace sluchu a člověk pak téměř nic nepotřebuje. Naproti tomu neslyšící potřebují tlumočníky po celý život, mají speciální školy jen pro sebe, což taky něco stojí. Myslím, že neslyšící nemají implantovaným z hlediska peněz co závidět...
     autor:  kateřina Minčáková
implantát:   rodič implantovaného dítěte
komentář

joooooooo, tak podobný názor jsem slyšela i od lékaře...... smutné, že?
     autor:  Lukáš
implantát:   ostatní
komentář

Mohu potvrdit, že KI je jeden z nejvýhodnějších zdravotnických výkonů/prostředků. V ČR není kalkulace provedena, ale v USA propočítali, že výhodnější je pouze bypass u srdečního infarktu.
Proargumentovat to před skupinou užívající znakovou řeč je podobné, jako navrhnout rybičkám, aby si vypustili akvárium, pod kterým je rybník. Prosím je to pouze přirovnání, nechytejte mne za slovo.
přidat komentářpřehled mýtů (zpět)


 

 

optimalizace PageRank.cz Page Rank Icon Cestovní systém Dřevo Plzeň Emona Kroni Maledivy PixelEU Referáty Taxi Plzeň Vtipy Weby na míru Zvesela


nahoru