komentáře k mýtu

Mezi lidmi s KI nejsou žádné osobnosti

Neslyšící jsou hrdí na to, že mají mezi sebou herce, policisty, lékaře, sportovce atd., a považují implantované za jakousi podřadnou odrůdu, která nemůže v ničem vyniknout.

     autor:  M.Fořt
implantát:   implantovaný
komentář

Jsme teprve na začátku...
     autor:  Petr Novák
implantát:   implantovaný
komentář

Záleží na úhlu pohledu a na tom,co si představujeme pod pojmem osobnost.Jsou lidé,kteří tvrdě pracují a přesto je pomalu nikdo nezná.Je možnost mít mediálně známou osobnost a pak druhá možnost je mít osobnost,která není mediálně známá a přesto pracuje v prospěch sluchově postižených jako takových.To pak podle mého názoru je osobnost.
     autor:  Dana Sládková
implantát:   rodič implantovaného dítěte
komentář

A jaká je osobnost mezi nima?Ještě jsem o žádné neslyšela.
     autor:  Katka Nová
implantát:   implantovaná
komentář

Ad osobnosti mezi neslyšícími - oni považují za osobnost kdekoho mediálně známého - neslyšící policista v USA, neslyšící herci/herečky, atd. Někdy mi připadá, že to jsou takové jejich modly, ke kterým oni se upínají, aby "těm ostatním" ukázali, jak jsou neslyšící super a co všechno dokážou. Vůbec přitom neberou v úvahu, že osobnost je každý člověk, který dokáže jít svou cestou, dokáže se o sebe postarat...atd. Navíc na to, aby mezi uživateli KI byly mediálně známé osobnosti, jsou implantáty teprve "v plínkách", to zaprvé. A zadruhé - podle mě se lidé s KI většinou natolik dobře integrují do slyšící společnosti, že je nikdo nebude brát jako nějakou "hvězdu".
Ale i přesto se pár známějších osobností mezi implantovanými najde - viz zde: http://en.wikipedia.org/wiki/Cochlear_implant#Cochlear_implant_in_popular_culture
     autor:  Eva Krčmáriková
implantát:   rodič implantovaného dítěte
komentář

Moje pětiletá dcera je nejúžasnější osobnost, kterou znám. Narodila se neslyšící.Zvládla pobyty v nemocnici, předoperační přípravu, operaci. Před implantací zvládla základy znakového jazyka. Nyní chodí druhým rokem do běžné mš. Navštěvuje kroužky: plavání, tancování. Pobrukuje melodie, začíná mluvit, postupně stále více srozumitelněji. Tlumočí mi, co drmolí její dvouletý bráška. S KI mám momentálně jediný problém, "kšandičky" překrývají obrázková trička tak, že koníčci a princezny patřičně nevyniknou.:-)) Je to osobnost, která nás každý den potěší nečím novým, co se naučila. Jako rodič jsem asi velmi neobjektivní, ale bez všech jiných osobností se můj život obejde. KI je malý zázrak, a to není mýtus. :-))
     autor:  Patricie Freyová
implantát:   rodič implantovaného dítěte
komentář

Musím souhlasit s paní Krčmárikovou. Jednak osobnost je úplně každý člověk, každý jsme naprostá individualita. Moje dcera ve dvou letech ohluchla, téměř ve třech a půl byla implantovaná. Navštěvuje běžnou základní školu, sportuje, může telefonovat...Její život se až tak ničím neodlišuje od ostatních dětí jejího věku. Někdo děkuje Bohu, já docentovi Kabelkovi a celému jeho týmu. Mám pocit, že bez možnosti kochleární implantace by jsme doma měli malého cizince. My by jsme se samozřejmě naučili znakovat, ale co přátelé, známí ? Nežili by jsme třeba trochu izolovaně ? Jsem přesvědčená o tom, že nám dcera naše rozhodnutí nikde nevyčte. Takové názory, že se jednou sluch zase vrátí jsou naprosto scestné ! Jednak sluchové buňky nejsou schopné regenerace a za další v mozku máme dvě centra řeči, která pokud nejsou stimulována a rozvíjena, v šesti letech věku dítěte zanikají. Takže čekat na zázrak ??? Nebo volit kochleární implantát ???
     autor:  Martin Fořt
implantát:   
komentář

Největší osobností je sám člověk, tvoří ho jedinečnost, ať je jakkýkoliv.
     autor:  Martin Fořt
implantát:   
komentář

Největší osobností je sám člověk, tvoří ho jedinečnost, ať je jakkýkoliv.
přidat komentářpřehled mýtů (zpět)


 

 

optimalizace PageRank.cz Page Rank Icon Cestovní systém Dřevo Plzeň Emona Kroni Maledivy PixelEU Referáty Taxi Plzeň Vtipy Weby na míru Zvesela


nahoru