komentáře k mýtu

Člověk s KI nemůže sportovat

Jeden z oblíbených bludů, souvisí s tím, že podle některých je implantovaný porcelánová panenka.

     autor:  M.Fořt
implantát:   implantovaný
komentář

??
Pokud jste dobří na šachy a umíte dopředu vytvořit 20 tahů, tak sklidíte stejnou popularitu jako Nedvěd.
Sportovat implantovaní můžou, kdyby kvůli CI nesměli, tak logicky by implantát neměli lidem voperovat. Důvod je jasný, doktoři a pojištovny by prodělali.
     autor:  e.liberdová
implantát:   implantovaná
komentář

sportu se věnovat může. s KI sportovat lze, buď si sundám vnější část (běhání, plavání, cvičení) nebo ho mám při sobě (cyklistika, turistika, vysokohorská turistika). jeden čas jsem chodila i na sebeobranu.

ostatně existuje i sport na vozíku - tanec na vozíku nebo míčové sporty...
     autor:  Dana Sládková
implantát:   rodič implantovaného dítěte
komentář

A to zase vyhrabali kde?
     autor:  Katka Nová
implantát:   implantovaná
komentář

Proč bychom nemohli sportovat? Jsou sporty, při kterých KI vůbec ničemu nevadí a nepřekáží. Když je potřeba, vnější části KI se dají odložit a nic se jim nemůže stát.
Podle zdroje http://deafness.about.com/od/basicsofcochlearimplants/a/cisports.htm lidé s KI nemůžou (neměli by) dělat jen wrestling, kickbox a potápění do hloubek větších než 25 metrů. A při sportech, kde hrozí riziko úderu do hlavy, by uživatelé KI měli mít helmu a odložené vnější součásti KI.
     autor:  Přikrylová
implantát:   rodič implantovaného dítěte
komentář

Sport proč ne?Syn ma 5let,KI má dva roky,hraje hokej nepoznáte na ledě rozdíl mezi dětmi který má KI (POKUD nesundá helmu). Každý normalní rodič své dítě chrání ochran.pomůcky ať má nebo nemá KI.
přidat komentářpřehled mýtů (zpět)


 

 

optimalizace PageRank.cz Page Rank Icon Cestovní systém Dřevo Plzeň Emona Kroni Maledivy PixelEU Referáty Taxi Plzeň Vtipy Weby na míru Zvesela


nahoru