komentáře k mýtu

Lidé s KI jsou hrdí na to, že slyší a mluví

Uživatelé znakového jazyka jako svého primárního prostředku ke komunikaci si o implantovaných občas myslí, že jsou hrdí na to, že umí mluvit a že slyší, a považují to za nějaké povyšování implantovaných nad ně.

     autor:  Petr Novák
implantát:   implantovaný
komentář

Proč bychom neměli být hrdí na to,že se umíme zařadit do společnosti a neslyšícím to dělá problém?Problém je v komunikaci a v tom,jak kdo tuto komunikaci zvládá.Mám dost přátel neslyšících a ti se na to dívají úplně jinak.Oni moc dobře vědí,že když půjdou sami,tak daleko nedojdou.Ale když se spojí s dalšími sluchově postiženými,tak je možné dojít daleko dál.Tento problém si zavinili neslyšící sami,když se vytrhli ze svazku s nedoslýchavými a začali si hrát na vlastním písečku.Oni jsou Neslyšící,mají velká práva a žádné povinnosti.Tento omyl je přijde velice draho,bohužel.Vždy jsem prosazoval,že bychom se měli všichni slucháči spojit,jako to udělali nevidomí a slabozrací.Kde jsou nevidomí dnes a kde jsou neslyšící?To je jako nebe a dudy.Už vidím,jak se neslyšící rozhořčují a hájí svoje stanovisko,ale v dnešní době izolovaná malá skupina nemá velkou šanci na přežití.Čím dříve toto neslyšící pochopí,tím lépe pro nás všechny.
     autor:  Dana Sládková
implantát:   rodič implantovaného dítěte
komentář

A proč by na to neměli být hrdí.Určitě jim to dalo nesrovnatelně víc práce,než těm,co jen máchají rukama.Z tohohle názoru se člověku dělá špatně.To zavání hodně velkou závistí.
     autor:  e.liberdová
implantát:   implantovaná
komentář

mluvit - to je přirozená vlastnost člověka, která se ustálila během fylogenetického vývoje lidstva jako druhu. na tom není nic zvláštního. a slyšet je krásné, ale to si člověk neuvědomuje, dokud o sluch nepřijde anebo pokud od narození neslyšel, tak neví, oč by býval byl ochuzen.
     autor:  Katka Nová
implantát:   implantovaná
komentář

Já bych neřekla, že jsem hrdá na to, že slyším a mluvím.
Pro mě je to něco přirozeného, jsem ráda, že KI mi dal možnost slyšet lépe a podle tvrzení lidí kolem mě mi i zlepšila řeč. Nemám potřebu se cítit hrdě. Prostě mluvit a slyšet je pro lidi typické.
     autor:  ana-maria
implantát:   
komentář

A nesoucítit... nechápat... tíhnout k všemocné většině... je pro primitivní entity... no, lidské. Aloha. Hodlám dál žít se svými vlastními mýty.Neimplatovaná :-)
     autor:  kateřina Minčáková
implantát:   rodič implantovaného dítěte
komentář

nepřijde mi, že by moje dcera byla nějak hrdá na to, že slyší...... Spíš mám dojem, že jí to přijde jako druhá přirozenost...
přidat komentářpřehled mýtů (zpět)


 

 

optimalizace PageRank.cz Page Rank Icon Cestovní systém Dřevo Plzeň Emona Kroni Maledivy PixelEU Referáty Taxi Plzeň Vtipy Weby na míru Zvesela


nahoru