komentáře k mýtu

Člověk s KI vypadá/je jako robot/android

Lidé si často myslí, že implantovaný/ná má v hlavě nějaký počítač. Ortodoxní odpůrci implantátů o tom dokonce záměrně přesvědčují ostatní a dezinformují je.     autor:  L Kratochvíl
implantát:   autor kochlear.cz
komentář

S tím se často setkávám v diskuzi na www.neslysici.cz.
Odpůrci implantátů se tak snaží zesměšňovat implantované.
     autor:  Dana Sládková
implantát:   rodič implantovaného dítěte
komentář

Jsem matkou osmileté dcery,která má implantát třetím rokem.Pomáhá jí v tom,že slyší,což ani se sluchadlama možné nebylo.Jde mi hlavně o to,aby se v životě byla schopna sama o sebe postarat a nemusela ke všemu s sebou brát tlumočníka.Hlavně ať mi neslyšící řeknou,kolik slyšících lidí zná znakový jazyk.Sami jsou schopni domluvit se s pouze ve své komunitě.Nechápu,jak mohou tvrdit,že implantovaní vypadají jako androidi.Ať se podívají na sebe.Jenže na rozdíl od nich,my je neurážíme.Jsme totiž tolerantní k ostatním.Připadají mi,že se zapoměli v době temna.A o tom,že nemůžeme rozhodovat za dítě,tak to může říct jen opravdový neandrtálec.Sami taky rozhodli za dítě tím,že mu nedali implantát i když někteří tu možnost měli.A než je dítě plnoleté,tak rozhodují o více věcech za dítě.Například,kam ho dají do školy.Ale hlavně čekat až dítě bude plnoleté,to už pak je implantát k ničemu.My bychom byli jen vděční,aby nás neslyšící neuráželi a nechali nás žít.My se do nich také nenavážíme.Je to každého volba.A proč nevyužít možnosti implantátu,když tu je.V celém světě se implantuje,tak proč ne u nás.
     autor:  Eva Nováková
implantát:   rodič implantovaného dítěte
komentář

Počítačová část kochleárního implantátu se nosí jako krabička zavěšená u pasu nebo na podprsence. Závěsný typ vypadá jako o trochu větší sluchadlo. Pokud by někomu tito lidé připadali jako androidi, pak by stejně na dotyčného musel působit člověk s handsfree, s MP3 přehrávačem nebo s mikroportem. V dnešní době málokdy potkáme dospívající, kteří by žili bez těchto vymožeností. Naše děti nosí podobnou propracovnější elektroniku, ale pro ně "životně" důležitou.
     autor:  Katka Nová
implantát:   implantovaná
komentář

Já už si z tohohle názoru obvykle jen dělám legraci...
Jinak Slovník cizích slov říká, že robot je "zařízení ovládané počítačem, schopné vnímat a analyzovat vlastnosti prostředí, dorozumívat se s člověkem a samostatně do prostředí zasahovat" a android je "umělá, mechanická napodobenina člověka"...čili řekla bych, že do těchto definicí nespadám. Prostě nás jen chtějí urazit, popřípadě dát tímhle pojmenováním najevo, že jsme pro ně cosi podřadného...
     autor:  Marcela
implantát:   odič implantovaného dítěte
komentář

S kochleárním implantáten není člověk robotem, ale pokud ho dokáže využít se vším všudy je z něj člověk SLYŠÍCÍ.Vždyť neslyšící využívají sluchadla!!!!!!
     autor:  ana-maria
implantát:   
komentář

NE NE, životně důležité není bojovat o sluch, ale o pochopení... jak pomoci,aby mohl KAŽDÝ postižený člověk prožít život kvalitně.
     autor:  Kulhánková Monika
implantát:   rodič implantovaného dítěte
komentář

Mám téměř 16-ti letou dceru, která byla implantovaná před 12-ti lety a toto téma je u nás teď často diskutované. Sama o sobě říká, že je robot na baterky. Má docela ošklivou pubertu a zřejmě se s tím setkala asi někde na internetu. Přitom díky tomu, že je "robot" navštěvuje už od první třídy běžnou základní školu a to od začátku bez asistenta, nyní je v devaté třídě, patří mezi nejlepší žáky ve třídě a když jsme podávaly přihlášky na střední školu, tak ji na všech třech středních školách přijali a všude se umístila do desátého místa. Což mi připadá naprosto úžasné a je to vše díky KI, nedovedu si vůbec představit, kde by nyní byla nebo jak by se vyvíjela pouze se sluchadly. Jsem na ní opravdu moc hrdá a jsem opravdu moc vděčná za KI a centru kochleárních implantací. Nemohu pochopit lidi, kteří toto zařízení odsuzují nebo dokonce zesměšňují. Já osobně v tom cítím nějakou zlobu nebo závist a nepřejícnost, že oni nemohou tak zapdanout.
     autor:  sova
implantát:   
komentář

Milí zastánci KI, buďte klidní, s tím nic neřešte, neberte to osobně. Jsou mezi námi i rozumní neslyšící lidé bez KI, kteří obdivují Vaši odvahu, že jste šli do "tuhého". Jste užitečnou vizitkou naší společnosti, dáváte velkou naději mnoha ohluchlým dětem a lidem v budoucnu. Snažím se neslyšícím odpůrcům vysvětlovat formou ZJ, aby o Vás takhle nemluvili. Upřímně psáno, oni to nemyslí zle. Podle mého se neslyšící cítí díky vynálezu KI méněcenni, že je nemáte rádi a že Vám vadí jejich sluchová vada. To chce čas. Každý má svůj názor.
Hezký den přeje sova.
přidat komentářpřehled mýtů (zpět)


 

 

optimalizace PageRank.cz Page Rank Icon Cestovní systém Dřevo Plzeň Emona Kroni Maledivy PixelEU Referáty Taxi Plzeň Vtipy Weby na míru Zvesela


nahoru