webík s vypnutým zvukem

Tyto stránky byly vybrány Národní knihovnou ČR jako kvalitní zdroj, který by měl být uchován do budoucna a stát se součástí českého kulturního dědictví. Stránky jsou archivovány několikrát ročně a jejich záznam je součástí České národní bibliografie a katalogu NK ČR.

 

Nové komentáře

 

Zpětné odkazy

 

Otevřený dopis neslyšícímu kandidátovi do sněmovny

Paní Jana Jašová napsala reakci na kandidaturu neslyšícího a vložila jí na tomto na forum tohoto webu. Ale protože foru není archivováno Národní knihovnou ČR, vkládám její dopis, se kterým se plně ztotožňuji i sem, jako článek.

Ladislav KratochvílDopis byl zaslaný panu Procházkovi a v kopii Suverenitě. Vám to sděluji jako otevřený dopis.

Vážený pane Procházko!

Zdravím Vás a chci reagovat na Vaše sdělení, která píšete sluchově postiženým občanům ve svých předvolebních aktivitáchPřečetla jsem si nejprve Volební noviny, které byly vloženy do časopisu Gong (pro informování ostatních, kteří časopis Gong neodebírají jsem dala zveřejnit na web: http://info-zpravodaj.sweb.cz/…lby_2010.pdf )

Jsem ráda, že máte odvahu kandidovat jako první český neslyšící kandidát, ale velmi mne mrzí, že neznáte problémy ostatních skupin sluchově postižených osob, kteří ke komunikaci nepoužívají znakový jazyk!

To vyplývá z Vaši zveřejněné věty ve Volebních novinách z časopisu Gongu a dalších dopisů: „Toho je však možné dosáhnout jen tehdy, pokud o nás budete mít dostatek informací. Jen velmi málo slyšících má povědomí o kultuře Neslyšících, o našich problémech a potřebách.“

Tady píšete o Neslyšících s velkým N. A co my ostatní?

Věta z dopisu: http://www.suverenita.cz/…ho-prochazky

„Jmenuji se Jiří Procházka a v této věci zastupuji skupinu neslyšících … Tím se stane, že vámi nabízené titulky budou pro většinu neslyšících nesrozumitelné, nezachytí kvalitně všechny informace tak jak se odehrají v reálném čase.“

Nepíšete, o kterou skupinu neslyšících osob jde. Zřejmě máte na mysli pouze tu malou skupinu, která nemá češtinu jako svůj první jazyk.

Kdybyste toho věděl více o problematice všech skupin osob se sluchovým postižením, tak byste svůj příspěvek ve Volebních novinách a ve Vašich dopisech (viz web http://www.suverenita.cz) formuloval jinak!

Tímto jste se prozradil, že znáte pouze problémy tzv. Neslyšících a její komunity, což je pro ostatní sluchově postižené velkým zklamáním a nevíte, s čím se potýkají.

Když jste dával takové informace i do redakce Gongu, ptám se Vás, proč jste se předem neinformoval o tom, co potřebují lidé těžce nedoslýchaví a ohluchlí? Nebo jsou mimo Váš zájem? To nás velice zklamalo.Ač jsem oboustranně sluchově postižená už od narození, NEOVLÁDÁM znakový jazyk český, ani cizí, ba ani znakovanou češtinu. Preferuji čtení titulků.Bohužel volební klání v televizi nejsou opatřena titulky, takže z nich nic nemám nejen já, ale ani ostatní lidé s postižením sluchu. Už jsme takto diskriminováni delší dobu. Titulkovat by se mělo nejlépe všechno.

Věřím, že si toto uvědomíte, poučíte se a přistoupíte na spolupráci s námi všemi a že v případě Vašeho zvolení budete prosazovat naše požadavky a potřeby.

Přeji Vám hodně úspěchů a s přátelským pozdravem se těší na Vaši odpověď

Jana Jašová

««« Předchozí text: Novinky z Helpnetu Následující text: Mgr. Věra Strnadová - zpřístupnění předvolebních pořadů v ČT »»»

Ladislav Kratochvíl | 16. 5. 2010 Ne 16.43 | Různé | trvalý odkaz | tisk | 1455xPridat.eu Sdílet


Stranovzhled Kráťa 8/2003. Změna koncepce 5/2006. Změna na redakční systém RS2 2008.

 

Hosting poskytuje LTweb

Cestovní systém Dřevo Plzeň Emona Kroni Maledivy PixelEU Referáty Taxi Plzeň Vtipy Weby na míru Zvesela

 

optimalizace PageRank.cz

Page

 

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

reaguj[1] L Kratochvíl

Domnívám se, že více, než populistické řeči hovoří činy. Zatím jsme tedy viděli, že volební spot strany Suverenita není otitulkován (ač do znakového jazyka tlumočen je) a otevřený dopis kandidáta, tvářící se, že zastupujete všechny osoby se sluchovým postižením. Možná by nebylo od věci, když toho chce neslyšící kandidát tolik dělat, jak píše, začít prosazením otitulkování onoho volebního spotu a zpřístupnit ho tak většině osob se sluchovým postižením, komunikující v českém jazyce. Do voleb všichni uvidí, jak vážně to myslí.

Pokud se chce někdo přesvědčit, může se podívat například tady http://www.youtube.com/watch?… jak propagovaná snaha postoupila

16. 5. 2010 Ne 16.52
Přidej komentář!


Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.
vidíme
Odpověd: