webík s vypnutým zvukem

Tyto stránky byly vybrány Národní knihovnou ČR jako kvalitní zdroj, který by měl být uchován do budoucna a stát se součástí českého kulturního dědictví. Stránky jsou archivovány několikrát ročně a jejich záznam je součástí České národní bibliografie a katalogu NK ČR.

 

Nové komentáře

 

Zpětné odkazy

 

Koncert Simony Sedmihorské pro oči neslyšících

Neslyším pět let. Dříve jsem býval aktivní hudebník a odehrál i navštívil mnoho koncertů. Nemalý význam má na koncertech i vizuální složka. To jak hudebník „vaří“, jak například na tu kytaru, či klavír hraje.

Pro mě jako ohluchlého byl doslova koncert paní Simony Sedmihorské, když přepisovala na tiskové konferenci o projektu Vzdělání pro zaměstnání, 30. března 2009 v Evropském domě v Praze.

Napsaný text byl „hudba“, přičemž na klávesnici úžasně „hrála“.

Řekl bych, že hodně na onen zážitek mělo vliv to, že si paní Simona Sedmihorská předem nadefinovala v automatických opravách nahrazování některých slov a napsala předem názvy cizích (italských, anglických…) firem. Taktéž perfektní ovládání textového editoru klávesovými zkratkami atd.

Hudebník také potřebuje dobře ovládat svůj nástroj a pokud tomu tak není a „hraje se vším úsilím“, není to na hudebním koncertě jaksi „to pravé ořechové“ i když hraje bez chyb. Naproti tomu u hudebníka, který svůj nástroj ovládá lidi často ani nepostřehnou, když se „ubrnkne“.

Zrovna tak u přepisování je velmi znát znalost nástroje (klávesnice a textového editoru) a ani nevadí občasný překlep (ubrnknutí se).

Na koncertě Simony Sedmihorské jsem byl díky projektu přepisu mluvené řeči v reálném čase (http://www.prepis.cun.cz).

««« Předchozí text: Na konferenci INSPO poprvé i sekce o sluchovém postižení Následující text: Týdeník Internetporadny »»»

Ladislav Kratochvíl | 1. 4. 2009 St 18.00 | Komunikace | trvalý odkaz | tisk | 2727xPridat.eu Sdílet


Stranovzhled Kráťa 8/2003. Změna koncepce 5/2006. Změna na redakční systém RS2 2008.

 

Hosting poskytuje LTweb

Cestovní systém Dřevo Plzeň Emona Kroni Maledivy PixelEU Referáty Taxi Plzeň Vtipy Weby na míru Zvesela

 

optimalizace PageRank.cz

Page

 

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!


Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.
Co má slon?
Odpověd: