webík s vypnutým zvukem

Tyto stránky byly vybrány Národní knihovnou ČR jako kvalitní zdroj, který by měl být uchován do budoucna a stát se součástí českého kulturního dědictví. Stránky jsou archivovány několikrát ročně a jejich záznam je součástí České národní bibliografie a katalogu NK ČR.

 

Na konferenci INSPO poprvé i sekce o sluchovém postižení

Simultánní přepis mluvené řeči ve Velké Británii a jeho počátky i perspektivy v České republice, titulkování televizních pořadů a Kino neslyšícího diváka, to jsou témata, která si vynutila vytvoření samostatné sekce o problematice osob se sluchovým postižením na 9. ročníku konference INSPO – Internet a informační systémy pro osoby se specifickými potřebami, jež proběhne v sobotu 14. března v Kongresovém centru Praha.

Pestrý program uspokojí i zájemce o jiná témata, z technických novinek bude představena satelitní navigace nevidomých a například využití zařízení I4Control k ovládání různých aplikací pohybem očí.

V průběhu programu budou vyhlášeny také výsledky 5. ročníku literární soutěže Internet a můj handicap, do které došlo letos 30 příspěvků.

Celé dopolední jednání v plénu a odpolední jednání sekce o informačních technologiích pro neslyšící bude tlumočeno do českého znakového jazyka (Naďa Dingová a Petr Pánek) a současně bude zajištěn simultánní přepis mluvené řeči, který se bude promítat na plátno.

Účast na konferenci je tradičně zdarma, podmínkou je pouze předchozí registrace na stránce Helpnetu, kde je zároveň uveden podrobný program: http://www.helpnet.cz/…kci/23678-10Jaroslav Winter
(koordinátor projektu přepisu mluvené řeči a organizátor konference INSPO)

««« Předchozí text: Videokurz odezírání na DVD Následující text: Koncert Simony Sedmihorské pro oči neslyšících »»»

www.helpnet.cz | 2. 3. 2009 Po 23.00 | Sluch | trvalý odkaz | tisk | 37319xPridat.eu Sdílet


Stranovzhled Kráťa 8/2003. Změna koncepce 5/2006. Změna na redakční systém RS2 2008.

 

Hosting poskytuje LTweb

Cestovní systém Dřevo Plzeň Emona Kroni Maledivy PixelEU Referáty Taxi Plzeň Vtipy Weby na míru Zvesela

 

optimalizace PageRank.cz

Page

 

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!


Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.
lžící se
Odpověd: