webík s vypnutým zvukem

Tyto stránky byly vybrány Národní knihovnou ČR jako kvalitní zdroj, který by měl být uchován do budoucna a stát se součástí českého kulturního dědictví. Stránky jsou archivovány několikrát ročně a jejich záznam je součástí České národní bibliografie a katalogu NK ČR.

 

Zobrazte při návštěvě přepis na televizoru (propojení)

Už několikrát se mě někdo ptal, na propojení mobilu/tabletu s televizorem. Používám to totiž při návštěvách. Na tabletu spustím aplikaci Okamžitý přepis a obrazovku tabletu, zrcadlím na televizoru.

Televizor je v místnosti takový dominantní, všichni vidí, co se napsalo a mají zpětnou odezvu. A hlavně to nepůsobí jako šeptání, což psaní na papír (pouze mě – ostatní nevidí, co se píše) ano. Prostě to je takové společenské. Navíc jsem byl často při návštěvách otrávený, jelikož si všichni povídali, něčemu se smáli a mě nikdo nepsal, nebo jen několik stručných poznámek. Třeba po mohutném smíchu všech lidí v místnosti, mi ženuška, slzíc smíchy napsala: „Líba vypráví, jak jel včera brácha nakoupit.“ Jo, to musí být strašně srandovní," prohlásil jsem nahlas a sdělil společnosti, že když nestojí oni o mě, nestojím já o ně a šel jsem k PC. Později, když jsem viděl na tablet pouze já, tak to sice nebylo „šeptání“, ale nikdo nic neopravil/nepočkal s další řečí/ats. Když na přepis všichni vidí, svádí to k jakési „samokontrole“.

Jasně. propojit tablet s televizorem, je v dnešní době docela běžné a bývá to zvládáno „levou zadní“. Jenže spousta uživatelů ve věku 50+ s postižením sluchu, nemá dostatečné technické znalosti. V jejich mládí technika, kterou máme dnes k dispozici neexistovala a ani se často nemají s kým o ní bavit, právě kvůli svému handicapu.

A protože jsem lenoch, to pokaždé vysvětlovat, sepsal jsem návod, abych mohl pouze dávat odkaz, jak to dělám já. I když jsou překlady u různých přístrojů různé, nebo žádné, princip je stejný. Návod jsem udělal obrázkový proto, že sám nemám moc rád videonávody (jak na co), kdy si musím video zastavovat a je pro mě složité podle něj něco, čemu nerozumím, dělat. Do obrázků mi jde také snadno psát a dělat šipky, což je ve videu pracné. No a video bych musel titulkovat, takže je pro mě obrázkový návod i mnohem méně práce.

Návod je opatřen i čísly, jelikož se mi osvědčilo, že když se někdo někde zarazí, napíše u kterého čísla a nemusím z něj páčit podrobnosti. To totiž potom působí, že se snad nějak vytahuji, když už de půl hodiny snažím někoho doptat na to, co mu nejde.

 Tyto stránky přerostly z amatérského webíku v projekt na vlastní doméně.Velice děkuji za návštěvnost, podporu duševní, prací, nebo finanční.

Celé to je na pár tapnutí (kliknutí) a zmáčknutí dálkového ovladače, takže se nebojte, pokazit ani není co (nanejvýš se to nepovede) a bude to vítězství člověka nad blbcem strojem. Počítače a podobné věcičky jsou totiž obyčejní blbci (jak s oblibou říkám), ale „rychlí blbci“. Takže s chutí do toho, za chvilku je hotovo.
Nejhorší je, vůbec to ani nezkusit, rovnou to vzdát, sdělit autorovi návodu „mně to nejde“ a nechat ho lámat si hlavu, co udělal špatně, že to podle návodu nejde.



Obrázky v návodu se otevřou kliknutím v novém panelu/okně v plné velikosti.

1) připojení tabletu k internetu.

Propojení tabletu a televizoru



2) připojení televizoru k internetu (případné nastavení připojení televizoru k internetu, je v jeho nastavení – „síť“).

Propojení tabletu a televizoru



3) na dálkovém ovladači, je tlačítko „zdroj“.

Propojení tabletu a televizoru



4) televizor se zeptá, co chci dělal.

Propojení tabletu a televizoru



5) televizor čeká na zařízení.

Propojení tabletu a televizoru



6) na tabletu stáhnu roletku a moje funkce se tam jmenuje „smart view“ (není nijak přeložena).

Propojení tabletu a televizoru



7) když funkci aktivuji, zeptá se pro změnu tablet, k čemu se má připojit.

Propojení tabletu a televizoru



8) A je to!

Propojení tabletu a televizoru



A teď spustím na tabletu aplikaci Okamžitý přepis, dám tablet na stůl, návštěvy povídají a všichni vidí, co se píše. A také se mi to na televizoru dobře čte.

Propojení tabletu a televizoru



Propojení tabletu a televizoru



Rovněž se nemusí nechávat kolovat a předávat mobil z ruky do ruky, když někdo ukazuje třeba fotku/y. Stačí „zrcadlit“ jeho mobil.

Propojení tabletu a televizoru

Tento návod se vztahuje k článku Zobrazte si při návštěvě přepis na televizoru



——————————————————
Autor článku: Ladislav Kratochvíl
zcela ohluchlý ve svých 40 letech, v roce 2003,
autor a provozovatel webu zabývajícím se postižením sluchu www.kochlear.cz,
zakladatel a moderátor facebookové skupiny Skryté titulky – (televize, videa, DVD)
redaktor portálu Helpnet (monitoring médií),
a pravděpodobně nejčastější uživatel přepisu automatem v ČR.
 ——————————————————-





««« Předchozí text: Kandidáti na prezidenta ČR vás nezajímáme? Následující text: Sen o částečně bezbariérovém webu České televize »»»

Ladislav Kratochvíl | 19. 1. 2023 Čt 16.42 | Komunikace | trvalý odkaz | tisk | 197x



Pridat.eu Sdílet


Stranovzhled Kráťa 8/2003. Změna koncepce 5/2006. Změna na redakční systém RS2 2008.

 

Hosting poskytuje LTweb

Cestovní systém Dřevo Plzeň Emona Kroni Maledivy PixelEU Referáty Taxi Plzeň Vtipy Weby na míru Zvesela

 

optimalizace PageRank.cz

Page

 

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!


Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.
Co má slon?
Odpověd: