webík s vypnutým zvukem

Tyto stránky byly vybrány Národní knihovnou ČR jako kvalitní zdroj, který by měl být uchován do budoucna a stát se součástí českého kulturního dědictví. Stránky jsou archivovány několikrát ročně a jejich záznam je součástí České národní bibliografie a katalogu NK ČR.

 

Nové komentáře

 

Zpětné odkazy

 

Osvěta v plném proudu ohledně titulkování videí

Jelikož se tato taktika osvědčila a už hodně lidí začalo po mých komentářích svá videa titulkovat, jdu vás poprosit, abyste tak rovněž komentovali. U nějakých videí „z dovolené“ to je podle mě zbytečné. Ale u videí politiků a politických stran, to je bezva. Politici mají své PR týmy, které jim ta videa vyrábí a vkládají na internet, ve kterých jsou nemálo placení lidé a pokud nás bude vícero, takto komentujících, jistě se situace zlepší. Oni ty titulky nepřikládají prioritně kvůli aroganci, ale proto, že si to vůbec neuvědomuji. Využít lze třeba osvětové video, u kterého je text:

Pokud chcete svým videem oslovit co nejvíce lidí, neignorujte titulky. Titulky nepoužívají pouze lidé s postižením sluchu, ale hodně i ti, kteří slyší. Například tam, kde je hluk (letištní hala), nebo naopak musí být ticho a zvuk televizoru/videa je vypnutý (čekárna u lékaře, jízda MHD), nebo nejsou zdatní v jazyce a porovnávají mluvenou a psanou formu.

Ve Velké Británii před časem proběhl průzkum agentury Ofcom, mediálního regulátora, který zjistil, že ze 7,5 milionu lidí, kteří používají televizní titulky, šest milionů nemá vůbec žádnou poruchu sluchu.
Článek BBC z roku 2006 http://news.bbc.co.uk/…/4862652.stm.






A když se potom povede něco takového, velmi vás to potěší. Mě se to za dejme tomu 10 let, povedlo asi 15×.

Kliknutím zobrazíte velikost 1 200×412 pixelů


 ——————————————————
Autor: Ladislav Kratochvíl
zcela ohluchlý ve svých 40 letech, v roce 2003, autor a provozovatel webu zabývajícím se postižením sluchu www.kochlear.cz, redaktor portálu Helpnet (monitoring médií), osvěta pro skryté titulky a pravděpodobně nejčastější uživatel přepisu automatem v ČR.
 ——————————————————-


 

««« Předchozí text: Sociální firma Transkript online hledá posilu Následující text: Pohádka Krakonošovo tajemství a nadužívání vykřičníků »»»

Ladislav Kratochvíl | 4. 12. 2022 Ne 03.39 | Titulky | trvalý odkaz | tisk | 167x



Pridat.eu Sdílet


Stranovzhled Kráťa 8/2003. Změna koncepce 5/2006. Změna na redakční systém RS2 2008.

 

Hosting poskytuje LTweb

Cestovní systém Dřevo Plzeň Emona Kroni Maledivy PixelEU Referáty Taxi Plzeň Vtipy Weby na míru Zvesela

 

optimalizace PageRank.cz

Page

 

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!


Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.
lžící se
Odpověd: