webík s vypnutým zvukem

Tyto stránky byly vybrány Národní knihovnou ČR jako kvalitní zdroj, který by měl být uchován do budoucna a stát se součástí českého kulturního dědictví. Stránky jsou archivovány několikrát ročně a jejich záznam je součástí České národní bibliografie a katalogu NK ČR.

 

Nové komentáře

 

Zpětné odkazy

 

Jak získal ohluchlý příspěvek na zvláštní pomůcku

formulář na zvláštní pomůcku

Asi před šesti lety (2016) mě napadlo, že bych si mohl požádat o příspěvek na zvláštní kompenzační pomůcku (proč to je zvláštní netuším). Zašel jsem tedy na Úřad práce, poptal se na to a když mi úřednice řekla, že mohu, tak jsem ji poprosil, aby mi řekla, co všechno potřebuji, abych si to oběhal, vyřídil a nemusel na úřad 5×, nýbrž to přinesl vše najednou. Úřednice mi dala formulář (2× A2 oboustranně), že tam je vše potřebné, stačí to vyplnit a přijít.

Ve formuláři bylo mimo jiného, nač žádám a přesný model. Pohledal jsem tedy na internetu, početl recenze a napsal poslední model, co se prodával (Samsung Galaxy Tab S3). Vyplněný formulář jsem pak odnesl na úřad a líbilo se mi, jak to je jednoduché. Po asi třech měsících jsem měl na poště dopis „do vlastních rukou“. V dopise bylo, že je jednání o příspěvku přerušeno, jelikož jsem nedodal lékařskou zprávu a že pokud tak neučiním do snad 14 dní, tak už se nemám namáhat.

To mi přišlo fakt jako nějaký podraz. Jednak jsem se úřednice ptal, co všechno potřebuji, druhak bylo ve formuláři: jméno, adresa a telefon, ošetřujícího lékaře, třeťak mu tedy mohli zatelefonovat, nebo požádat písemně o vyjádření, že jsem se zázračně neuzdravil a nezačal slyšet, čtvrťak mohli mi to sdělit třeba po měsíci, aby vše měli a řízení se nepřerušovalo (zasedají prý 1× za 3 měsíce). Zašel jsem tedy k lékaři a odeslal jeho zprávu (na poštu v Novém Strašecí chodím opravdu velmi rád).

Po dalších třech měsících mi přišel dopis „do vlastních rukou“. V dopise bylo, že je jednání o příspěvku přerušeno, jelikož jsem nedodal „užnevímco“ (možná potvrzený příjem). Vyřídil jsem tedy „užnevímco“, odeslal (hlavně, že jsem to chtěl vše najednou) a po dalších třech měsících (dohromady už 9 měsíců) mi přišlo vyrozumění, že mi byl příspěvek přiznán. Jenže v žádném obchodě/e-shopu už Samsung Galaxy Tab S3 neprodávali a měli pouze o 5 tisíc dražší S4 a na můj písemný dotaz e-mailem, mi odpověděli, že příspěvek je pouze na S3, nebo podobný Lenovo „něco“. Naštěstí svolili, že si mohu zakoupit s4 a doplatit tedy víc (bylo to asi 5 000 Kč).

Celé mi to přijde, jako kdyby někdo usiloval o to, odradit žadatele a ušetřit. Krásné by to bylo, kdyby šel vyplnit formulář on-line, o potvrzení od lékaře by se postarali sami, o „jánevímco“ také a po těch třech měsících jen přišlo vyrozumění.

««« Předchozí text: Divadelní představení s titulky Následující text: Ztráta sluchu a sociální vyloučení »»»

Ladislav Kratochvíl | 3. 10. 2022 Po 08.42 | Sociální | trvalý odkaz | tisk | 256xPridat.eu Sdílet


Stranovzhled Kráťa 8/2003. Změna koncepce 5/2006. Změna na redakční systém RS2 2008.

 

Hosting poskytuje LTweb

Cestovní systém Dřevo Plzeň Emona Kroni Maledivy PixelEU Referáty Taxi Plzeň Vtipy Weby na míru Zvesela

 

optimalizace PageRank.cz

Page

 

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!


Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.
Co dělá Slunce?
Odpověd: