webík s vypnutým zvukem

Tyto stránky byly vybrány Národní knihovnou ČR jako kvalitní zdroj, který by měl být uchován do budoucna a stát se součástí českého kulturního dědictví. Stránky jsou archivovány několikrát ročně a jejich záznam je součástí České národní bibliografie a katalogu NK ČR.

 

Přednášky "Už vím, co říkáte, i když vás neslyším"

 

Přednášky s praktickými ukázkami pro nedoslýchavé, ohluchlé a sociální pracovníky.Kromě základních specifik při ztrátě sluchu ve středním věku a později, jsou přednášky zaměřeny především na způsoby komunikace pomocí techniky – převodu mluvy na text on-line.Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) žije v populaci 5,5 % lidí s postižením sluchu. Největší část 95 % tvoří lidé nedoslýchaví a z nich tvoří velkou část senioři, kteří přichází o sluch vlivem věku. Tito lidé převážně mluví a komunikují v národním mluveném jazyce (v ČR čeština).

V České republice to je celkem zhruba 500 000 lidí s postižením sluchu, z nichž 10 000 komunikuje ve znakovém jazyce a 490 000 komunikuje česky. Pro tyto lidi je nejvhodnější sdělení v písemné formě, přičemž způsobů, jak převést mluvu na text, je mnoho.Řešení a vhodnost použití (zejména při komunikaci tváří v tvář)


• Přepis automatem
   (vhodné pro neformální rozhovory, kdy nezáleží na rychlosti a 100% přesnosti)

• Přepis živým přepisovatelem
   (vhodné tam, kde je potřeba přesnost a doslovnost)

• Telefonování
   (z mobilního zařízení a z webového rozhraní)

Další druhy přepisů


• Přepis videí, která nejsou opatřena titulky pomocí webového automatu

• Prezenční přepisy
    (konference, vyučování, komerční služby – banky, energie, operátoři atd.)

• Přepis videokonferencí
   (automatem a živým přepisovatelem – ZOOM; Google Meet atd.)

O tom, jak ulehčit běžný život lidem s hendikepem sluchu přednáší Ladislav Kratochvíl (Kráťa), zcela ohluchlý ve svých 40 letech, v roce 2003, autor a provozovatel webu zabývajícím se postižením sluchu www.kochlear.cz, redaktor portálu Helpnet (monitoring médií), člen Odborné komise pro skryté titulky při ASNEP a pravděpodobně nejčastější uživatel přepisu automatem v ČR.


nabídka přednášky v pdf: http://kochlear.cz/…o-rikate.pdf
kontakt: kochlear.cz@gmail.com««« Předchozí text: Bezplatné zpřístupnění telefonních linek pro ukrajinské občany - Volání pro Ukrajince Následující text: Český rozhlas Plus zpřístupňuje internetové vysílání osobám s postižením sluchu »»»

Ladislav Kratochvíl | 4. 4. 2022 Po 15.38 | Komunikace, Různé, Sociální | trvalý odkaz | tisk | 407xPridat.eu Sdílet


Stranovzhled Kráťa 8/2003. Změna koncepce 5/2006. Změna na redakční systém RS2 2008.

 

Hosting poskytuje LTweb

Cestovní systém Dřevo Plzeň Emona Kroni Maledivy PixelEU Referáty Taxi Plzeň Vtipy Weby na míru Zvesela

 

optimalizace PageRank.cz

Page

 

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

reaguj[1] Shayla

Look no further than Writesonic! Our AI Writer and Sonic Editor make it easy to generate long-form blogs and articles, as well as sales emails, essays, reports, and even ebooks. Plus, with our AI-driven editing tools like Paraphraser, Expander, and Shortener, you can polish your content to perfection.
Ready to take your writing to the next level?

Click the link now to try Writesonic for yourself!

https://writesonic.com?…

9. 3. 2023 Čt 04.05
Přidej komentář!


Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.
Kolik nohou má kočka?
Odpověd: