webík s vypnutým zvukem

Tyto stránky byly vybrány Národní knihovnou ČR jako kvalitní zdroj, který by měl být uchován do budoucna a stát se součástí českého kulturního dědictví. Stránky jsou archivovány několikrát ročně a jejich záznam je součástí České národní bibliografie a katalogu NK ČR.

 

Nové komentáře

 

Zpětné odkazy

 

Dokážete přečíst 5 slov za 0,150 vteřiny? Autor článku ne.

Začalo to nenápadně (2× za hodinu) u pořadu Události na ČT1, někdy v říjnu 2021. Postupně to bylo i na dalších kanálech ČT (na ČT Sport až v prosinci) a teď mi to dělá (na rok staré televizi) na všech kanálech ČT, nejvíc na ČT 1 a u Událostí třeba 50× za dobu pořadu (hodina).



Po několikerém upozorňování na „rychlotitulky“ (poprvé jsem o tom psal 22. 11. 2019 v článku Přechod na novou technologii vysílání znemožňuje sledovat televizi bez zvuku), na různých místech, mi zástupce televize na divácké radě sdělil, že by to mohlo být automatickou aktualizací televizoru.

Jednak přeci nezáleží na tom, zdali je v ČR certifikovaný přístroj aktualizován, titulky by měly správně běžet na jakémkoli certifikovaném přístroji a druhak u mě ani žádná aktualizace neproběhla. Dokonce mám možnost automatické aktualizace zakázanou v nastavení televizoru a je zamlžená. A ve výpisu událostí je pouze nastavení sítě, při instalaci televizoru.



 Tyto stránky přerostly z amatérského webíku v projekt na vlastní doméně.Velice děkuji za návštěvnost, podporu duševní, prací, nebo finanční.

Aktualizací firmware televizoru to tedy nebude, jelikož to by to téměř stejně dělalo třeba i na Primě, nebo na Nově. Tam mám ale jeden rychlotitulek zhruba za hodinu, což může být i zpracováním titulků titulkářem.

Tyto stanice však nesleduji a od podzimu 2019 pouze Českou televizi. Abych se však přesvědčil, tak jsem vydržel sledovat na Nově pohádku „Šíleně smutná princezna“ v prosinci 2021 a na Prima ZOOM dokument o druidech.

Myslím si, že to je technologií vysílání a že to je pouze u příjmu přes anténu. Přes kabelovou televizi to asi bude v pořádku.

 
------------------------
Autor: Ladislav Kratochvíl
Kráťa ohluchl ve svých 40 letech v roce 2003. Kromě psaní se věnuje vlastnímu webu (www.kochlear.cz), počítačovému poradenství a problematice ztráty sluchu ve středním věku a později. Zabývá se nejen touto tematikou a souvisejícími přednáškami, ale také možnostmi přepisu mluveného slova do textu v reálném čase.
--------------------------

 

««« Předchozí text: Prý nerozumíme mateřskému jazyku Následující text: Schizofrenické titulky (nová technologie vysílání) »»»

Ladislav Kratochvíl | 1. 1. 2022 So 11.32 | Titulky | trvalý odkaz | tisk | 243x



Pridat.eu Sdílet


Stranovzhled Kráťa 8/2003. Změna koncepce 5/2006. Změna na redakční systém RS2 2008.

 

Hosting poskytuje LTweb

Cestovní systém Dřevo Plzeň Emona Kroni Maledivy PixelEU Referáty Taxi Plzeň Vtipy Weby na míru Zvesela

 

optimalizace PageRank.cz

Page

 

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!


Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.
Co má slon?
Odpověd: