webík s vypnutým zvukem

Tyto stránky byly vybrány Národní knihovnou ČR jako kvalitní zdroj, který by měl být uchován do budoucna a stát se součástí českého kulturního dědictví. Stránky jsou archivovány několikrát ročně a jejich záznam je součástí České národní bibliografie a katalogu NK ČR.

 

Nové komentáře

 

Zpětné odkazy

 

Týden komunikace osob se sluchovým postižením se stal stálicí mezi zářijovými festivaly

Ti, kdo jej znají, budou jistě souhlasit s tím, že osvětově vzdělávací festival Týden komunikace osob se sluchovým postižením (TKOSP) se již stal příjemnou tradicí a obdobím intenzivního společenství desítek organizací, které se pravidelně propojují v duchu motta „NENÍ TICHO JAKO TICHO“.

Důkazem toho je návrat festivalu po roční, pandemií vynucené přestávce. V průběhu přípravy festivalu jsme s napětím a současně s trochou obav sledovali, jak partneři osmého ročníku přibývají a s radostí musíme říci, že tento ročník byl vzhledem k počtu konaných akcí srovnatelný s těmi předchozími, dokonce jsme navázali spolupráci i s několika novými organizacemi.

Týdenní proud akcí otevřela odborná konference s názvem Přístupnost, nejen elektronická, která se konala na půdě Senátu PČR pod záštitou paní senátorky Mgr. Miluše Horské. Skupinu přednášejících tvořili zástupci různých odborností a oblastí profesního působení – zástupci IT společností, neziskových organizací, úřadů veřejné správy, akademičtí pracovníci. Odborné příspěvky představily legislativní vymezení přístupnosti webů a mobilních aplikací pro uživatele se specifickými potřebami, přinesly příklady dobré praxe z oblasti tvorby a způsobu prezentace informačních materiálů či audiovizuálního obsahu online prostředí vzhledem ke komunikačním potřebám osob se sluchovým handicapem a nabídly pojetí přístupnosti jako spojující lidské hodnoty.

A jaký byl tento ročník TKOSP v číslech? V průběhu festivalového týdne se uskutečnily více než tři desítky akcí, které se konaly v osmi krajích a devíti městech ČR. Festival získal dvě ministerské a šest krajských záštit, mediálně a finančně jej podpořilo jedenáct společností.

Programovými partnery a pořadateli akcí se také letos staly tradiční organizace poskytující služby lidem se sluchovým, ale i vícečetným postižením, dále např. vysokoškolská centra podpory studentů se specifickými potřebami, divadla, umělecké spolky nebo knihovny.

Všem programovým partnerům velice děkujeme za milou spolupráci, za nadšení a úsilí, které vložili do přípravy a pořádání svých akcí. Jejich zapojení v rámci festivalu si nesmírně vážíme zejména v této době, kdy se každou chvíli mění pravidla pro setkávání lidí a pro poskytovatele sociálních služeb, kulturní či vzdělávací instituce je velmi obtížné plánovat aktivity s delším časovým výhledem.

Srdečně děkujeme také komerčním a mediálním partnerům festivalu: těm stálým za to, že nám i tentokrát zachovali přízeň, a těm novým, kteří k naší veliké radosti tvoří většinu této skupiny podporovatelů, za vstřícnost a velkorysost. Všichni společně významně přispěli k naplnění hlavního poslání tohoto festivalu – informovat širokou veřejnost o prostředcích bezbariérové komunikace mezi lidmi se sluchovým handicapem a plně slyšícími.

Těšíme se na další spolupráci se všemi partnery v devátém ročníku TKOSP, který už má naplánovaný termín konání – 16.-25. 9. 2022.««« Předchozí text: Pracovní nabídka na pozici korektor textů Následující text: Využití webové aplikace Web Captioner ke sledování videí, která nejsou opatřena titulky, nebo podcastů - podrobný návod »»»

Ladislav Kratochvíl | 5. 11. 2021 Pá 06.29 | TKOSP | trvalý odkaz | tisk | 317xPridat.eu Sdílet


Stranovzhled Kráťa 8/2003. Změna koncepce 5/2006. Změna na redakční systém RS2 2008.

 

Hosting poskytuje LTweb

Cestovní systém Dřevo Plzeň Emona Kroni Maledivy PixelEU Referáty Taxi Plzeň Vtipy Weby na míru Zvesela

 

optimalizace PageRank.cz

Page

 

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!


Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.
Co má slon?
Odpověd: