webík s vypnutým zvukem

Tyto stránky byly vybrány Národní knihovnou ČR jako kvalitní zdroj, který by měl být uchován do budoucna a stát se součástí českého kulturního dědictví. Stránky jsou archivovány několikrát ročně a jejich záznam je součástí České národní bibliografie a katalogu NK ČR.

 

Nové komentáře

 

Zpětné odkazy

 

Nová technologie vysílání (DVB-T2) znemožnila sledování televizoru osobám s postižením sluchu

S příchodem nové technologie vysílání v listopadu 2019 jsem musel zakoupit Set Top Box. Jenže ani s ním, se nedalo vysílání sledovat, zejména kvůli „rychlotitulkům“. Set Top Boxů jsem vyzkoušel 5 různých (dokonce s ověřením) a u všech byly v různé míře „rychlotitulky“, nebo jiné vady. Zakoupil jsem tedy nakonec, jako určitě mnoho jiných diváků s postižením sluchu nový televizor, který DVB-T2 umí (Samsung UE49RU8002) a „rychlotitulky přestaly, televizor jsem mohl sledovat normálně (od prosince 2019). Tak jsem si myslel, že už to mám vyřešené, ale poslední asi týden, se "rychlotitulky“ vrátily. Co si mám teď koupit, abych mohl sledovat televizní vysílání (společná anténa, Nové Strašecí)? Nemám prostředky na to, neustále něco kupovat. Jsem v plném invalidním důchodu. Podle mě by to bylo lepší vyřešit ze strany poskytovatelů vysílání. Toto je repríza předvolební debaty na ČT 24, 7. 10. 2021. Stihnete přečíst, zejména dvouřádkové titulky, které jsou žlutou barvou? ____________________

Autor: Ladislav Kratochvíl (člen expertní komise pro skryté titulky při ASNEP) Kráťa ohluchl ve svých 40 letech v roce 2003. Kromě psaní se věnuje vlastnímu webu (www.kochlear.cz), počítačovému poradenství a problematice ztráty sluchu ve středním věku a později. Zabývá se nejen touto tematikou a souvisejícími přednáškami, ale také možnostmi přepisu mluveného slova do textu v reálném čase.
____________________

««« Předchozí text: Přednáška a následná diskuse o Televizním klubu neslyšících Následující text: Dostupnost ubytovacích a stravovacích zařízení pro osoby se sluchovým postižením »»»

Ladislav Kratochvíl | 8. 10. 2021 Pá 10.06 | Titulky | trvalý odkaz | tisk | 3199xPridat.eu Sdílet


Stranovzhled Kráťa 8/2003. Změna koncepce 5/2006. Změna na redakční systém RS2 2008.

 

Hosting poskytuje LTweb

Cestovní systém Dřevo Plzeň Emona Kroni Maledivy PixelEU Referáty Taxi Plzeň Vtipy Weby na míru Zvesela

 

optimalizace PageRank.cz

Page

 

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!


Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.
vidíme
Odpověd: