webík s vypnutým zvukem

Tyto stránky byly vybrány Národní knihovnou ČR jako kvalitní zdroj, který by měl být uchován do budoucna a stát se součástí českého kulturního dědictví. Stránky jsou archivovány několikrát ročně a jejich záznam je součástí České národní bibliografie a katalogu NK ČR.

 

Nové komentáře

 

Zpětné odkazy

 

Občanská poradna Společnou cestou spouští na své telefonní lince pilotní provoz služby hovoru s přepisem řeči poradců v reálném čase

Mezi hlavní témata patří např. sociální dávky, zdravotní a sociální pojištění, pracovněprávní otázky, bydlení, dluhová problematika, ochrana spotřebitele, občanské soudní řízení a jeho alternativy.
Tato služba umožňuje telefonovat s využitím simultánního přepisu řeči volaného. Na webu poradny (www.spolcest.cz) rozklikne klient odkaz označený piktogramem přeškrtnutého ucha
a otevře se mu speciální okno pro přepis. Do příslušného

pole napíše své telefonní číslo, potvrdí tlačítko „Zavolejte mi“ a systém mu okamžitě volá zpět.Když klient hovor přijme, bude ve spojení nejen s pracovníkem poradny, ale také s přepisovatelem (profesionálním rychlopísařem) mluvené řeči.
Ten informuje poradce, že bude přepisovat jeho řeč do textu. Poté napíše klientovi do okna na webu, že může zahájit hovor. Klient do telefonu buď mluví, nebo může svá sdělení psát na počítačové klávesnici a poradci je plynule čte automat.
Řeč poradce okamžitě a doslovně přepisuje rychlopísař do textu a klientovi se přepis řeči poradce zobrazuje v reálném čase hovoru na webu v okně pro přepis. Jde o plynulý a přirozený telefonický rozhovor.
Tato služba je ideální volbou pro volající klienty s postižením sluchu, s poruchami řeči nebo hlasu a pro ty, kteří nemají češtinu jako mateřský jazyk, proto preferují zejména při telefonické komunikaci její psanou formu.
Tato komunikační podpora činí své uživatele rovnoprávnými v přístupu k informacím, odborným konzultacím a pomoci při řešení jejich nepříznivé sociální situace. Časová dostupnost telefonického poradenství v jednotlivých dnech a přehled oblastí, jež lze touto cestou konzultovat, jsou uvedeny na webu poradny.
Službu poskytuje službu poskytuje Orbi Pontes ve spolupráci se sociální firmou Transkript online.

««« Předchozí text: "Pomozme si sami" aneb "Neslyšící tlumočnící/překladatelé" Následující text: Instruktážní videa k on-line přepisu osobám s postižením sluchu »»»

Ladislav Kratochvíl | 8. 6. 2021 Út 12.03 | Komunikace, Sociální | trvalý odkaz | tisk | 333xPridat.eu Sdílet


Stranovzhled Kráťa 8/2003. Změna koncepce 5/2006. Změna na redakční systém RS2 2008.

 

Hosting poskytuje LTweb

Cestovní systém Dřevo Plzeň Emona Kroni Maledivy PixelEU Referáty Taxi Plzeň Vtipy Weby na míru Zvesela

 

optimalizace PageRank.cz

Page

 

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!


Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.
lžící se
Odpověd: