webík s vypnutým zvukem

Tyto stránky byly vybrány Národní knihovnou ČR jako kvalitní zdroj, který by měl být uchován do budoucna a stát se součástí českého kulturního dědictví. Stránky jsou archivovány několikrát ročně a jejich záznam je součástí České národní bibliografie a katalogu NK ČR.

 

Nové komentáře

 

Zpětné odkazy

 

Pomozte zachránit Neviditelnou výstavu

Neviditelná výstava vznikla před 9 lety v Novoměstské radnici v Praze. Jejím cílem je přiblížit návštěvníkům život nevidomých, a to formou interaktivní prohlídky.

 

 

Hodina v naprosté tmě změní vnímání prostoru a donutí se spolehnout na smysly zbylé. Výstava provází návštěvníky řadou speciálně zatemněných místností, kde si mohou vyzkoušet situace z běžného života. O bezpečný pobyt ve tmě se starají nevidomí průvodci. Zároveň se během každé prohlídky snaží ukázat, že svět je možné vnímat mnoha různými způsoby, nejen očima. První vlnu pandemie organizátoři přestáli, druhá vlna je však donutila hledat vnější podporu, aby mohli zaplatit pronájem prostor a mzdy.

Lukáš Hosnedl, bývalý nevidomý průvodce, situaci na svém facebookovém profilu okomentoval takto:
  

To, že práce na Výstavě nebyla ideální pro mě, neznamená, že by byla špatná v principu. Byla by obrovská škoda a zbytečnost, kdyby tenhle projekt, koncepčně unikátní a prospěšný na více frontách, než to možná na první pohled vypadá, skončil na nedostatku financí. Sám jsem zažil spoustu spokojených návštěvníků, kteří působili dojmem, že si z prohlídky odnesou víc než kafe vypité potmě, že dojmy nevyhodí do koše spolu s tím kelímkem. Několik mých kolegyň a kolegů se v téhle práci skutečně našlo, a aby musel být úplně bez práce, bych nepřál žádnému z nich. A ředitelka výstavy je hodný člověk, někdy až moc, se srdcem na pravém místě, který dělá správnou věc, nebo přesněji řečeno spoustu věcí.
  

Pokud je vám projekt Neviditelné výstavy sympatický, podpořte kampaň Zachraňte Neviditelnou výstavu na Hithit.cz.
  

YouTube: Hithit.cz – Zachraňte Neviditelnou výstavu

 

Autor článku: Radek Pavlíček (www.poslepu.cz)

««« Předchozí text: Změna místa konání semináře z cyklu NENECHTE SE NAPÁLIT Následující text: Sociální podnik Transkript online hledá pracovníka pro úklid kanceláře »»»

Ladislav Kratochvíl | 3. 11. 2020 Út 09.31 | odjinud | trvalý odkaz | tisk | 689xPridat.eu Sdílet


Stranovzhled Kráťa 8/2003. Změna koncepce 5/2006. Změna na redakční systém RS2 2008.

 

Hosting poskytuje LTweb

Cestovní systém Dřevo Plzeň Emona Kroni Maledivy PixelEU Referáty Taxi Plzeň Vtipy Weby na míru Zvesela

 

optimalizace PageRank.cz

Page

 

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!


Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.
žárovka
Odpověd: