webík s vypnutým zvukem

Tyto stránky byly vybrány Národní knihovnou ČR jako kvalitní zdroj, který by měl být uchován do budoucna a stát se součástí českého kulturního dědictví. Stránky jsou archivovány několikrát ročně a jejich záznam je součástí České národní bibliografie a katalogu NK ČR.

 

Půl milionu sluchově postižených chybí informace o koronaviru. Nová televize to mění k lepšímu

automatické titulkování

19. 3. 2020 – Sluchově postižení mohou využívat nový zdroj aktuálních informací díky titulkované Televizi Beey. Běží zdarma na internetu, vysílání ve spolupráci s Českou unií neslyšících zajišťuje společnost NEWTON Technologies. Najdete ji na adrese https://tv.beey.io.

Půl milionu sluchově postižených má stále nedostatek informací o koronavirové epidemii. Televize běžně vysílají bez titulků nebo využívají jen tlumočení do znakového jazyka, ten ale neumí všichni lidí s nemocným sluchem – řeč je například o seniorech. Nedostupné pro ně je i rozhlasové vysílání, podcasty nebo internetové videopořady. Pomoci se snaží titulkovaná Televize Beey a zapojují se i sami autoři. Všechna videa s titulky Na stránkách televize jsou k dispozici desítky zpravodajských relací z televizí, důležitá mimořádná vysílání, ale i videa populárních osobností. Všechna videa jsou opatřená titulky. Sluchově postižení tak mohou sledovat i zdroje, které jsou pro ně bez titulků nepoužitelné. „Na titulkování videí jsme nasadili náš systém pro automatický převod řeči do textu. Pokud je video kvalitní, vše probíhá automaticky a byli bychom schopni titulkovat stovky pořadů denně, ale u nekvalitních nahrávek musí naši editoři automatický text opravovat, a to nás zatím limituje,“ popisuje zázemí nové služby ředitel NEWTON Technologies Ing. Petr Herian. Přístup zdarma pro všechny Aby měli sluchově postižení dostatečné množství informací, rozhodla se firma poskytnout přístup k automatickému titulkování dočasně zdarma pro všechny, kdo vytvářejí videa. Díky tomu jsou takto k dispozici videa internetové televize DVTV a dalších médií. Titulky už u svých videí používají například konzultant a spisovatel Petr Ludwig (https://youtu.be/K5xy2n941jM) nebo popularizátor nových technologií Petr Mára (https://youtu.be/BoV9h83CVqI). „Konečně se mohou sluchově postižení seznámit i s obsahem, který nám byl až do teď nepřístupný. Titulkování opravdu pomáhá. Budeme rádi, když se zapojí i další média. Prosím, titulkujte!“ dodává k tomu Mgr. Věra Strnadová, která má v Asociaci organizací neslyšících a nedoslýchavých titulky na starosti. O NEWTON Technologies, a.s. (www.newtontech.net) Nabízíme řešení pro počítačové rozpoznávání především slovanských jazyků. Ve střední a jihovýchodní Evropě poskytujeme našim klientům inovativní řešení pro diktování a automatický převod nahrávek do textové podoby. Spolupracujeme s Technickou univerzitou v Liberci (https://www.ite.tul.cz/speechlab/). Kontakt: Ondřej Klimeš, PR & Marketing Manager tel: (+420) 724 288 051 e-mail: ondrej.klimes@newtontech.cz

««« Předchozí text: Internetová televize pro diváky se sluchovým postižením – na jednom místě nejdůležitější TV pořady a videa o koronaviru opatřená titulky Následující text: Na novou pražskou linku pro seniory můžete volat s okamžitým přepisem řeči operátora »»»

Ladislav Kratochvíl | 20. 3. 2020 Pá 11.51 | Helpnet | trvalý odkaz | tisk | 255xPridat.eu Sdílet


Stranovzhled Kráťa 8/2003. Změna koncepce 5/2006. Změna na redakční systém RS2 2008.

 

Hosting poskytuje LTweb

Cestovní systém Dřevo Plzeň Emona Kroni Maledivy PixelEU Referáty Taxi Plzeň Vtipy Weby na míru Zvesela

 

optimalizace PageRank.cz

Page

 

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!


Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.
kolik je 1 + 1?
Odpověd: