webík s vypnutým zvukem

Tyto stránky byly vybrány Národní knihovnou ČR jako kvalitní zdroj, který by měl být uchován do budoucna a stát se součástí českého kulturního dědictví. Stránky jsou archivovány několikrát ročně a jejich záznam je součástí České národní bibliografie a katalogu NK ČR.

 

Nové komentáře

 

Zpětné odkazy

 

Největší chyba při hlasovém zadáváni automatuDiktujete do automatu na převod řeči do textu a ono se to stále špatně píše? Neděláte náhodou zcela zásadní chybu, že vyslovíte jedno slovo, čekáte až se napíše a snažíte se jej opakovaným vyslovováním opravit? Zkuste mluvit v celých větách naráz v přirozeném rytmu. Pouze oddělujte slova (mluvittaktosouvisleješpatné) a rozpoznání se najednou mnohonásobně zlepší.

Je to hodně podobné, jako s odezíráním, kde je velmi důležitý kontext. Nejen celkový (o čem je řeč), ale i počet vyslovených slov. Pokud někdo z ničeho nic řekne třeba jen: „kohout“ a bude čekat, až odezírající potvrdí, že odezřel „kohouta“, přičemž bude stále opakovat (opravovat) „kohout“, čekajíc, až to bude odezřeno správně, bude taková komunikace nejen otravná, ale i plná chyb (a víc oprav, než sdělení). Je to totéž, jako když někdo řekne jedno slovo do automatu, čeká až se napíše a opravuje ho. Pokud ale řekne třeba: „Kohout na dvorku a tři slepice zobali zrní,“ tak už to je k odezření. Zejména, když je řeč o dvorku a drůbeži. A zrovna tak to je s automatem. Když se do něj řekne celá věta, je úspěšnost správného napsání mnohonásobně větší.Diktování stejného textu po slovech
A celou větou najednou


««« Předchozí text: Začala registrace na 20. ročník konference INSPO o technologiích pro osoby se specifickými potřebami Následující text: Simultánní přepis řeči volaného umožňuje telefonickou komunikaci lidem se sluchovým postižením »»»

Ladislav Kratochvíl | 18. 1. 2020 So 17.58 | Komunikace | trvalý odkaz | tisk | 1435xPridat.eu Sdílet


Stranovzhled Kráťa 8/2003. Změna koncepce 5/2006. Změna na redakční systém RS2 2008.

 

Hosting poskytuje LTweb

Cestovní systém Dřevo Plzeň Emona Kroni Maledivy PixelEU Referáty Taxi Plzeň Vtipy Weby na míru Zvesela

 

optimalizace PageRank.cz

Page

 

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!


Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.
Co dělá Slunce?
Odpověd: