webík s vypnutým zvukem

Tyto stránky byly vybrány Národní knihovnou ČR jako kvalitní zdroj, který by měl být uchován do budoucna a stát se součástí českého kulturního dědictví. Stránky jsou archivovány několikrát ročně a jejich záznam je součástí České národní bibliografie a katalogu NK ČR.

 

Pomozme si sami aneb Neslyšící tlumočníci/překladateléSociální podnik Transkript online s.r.o. zahájil 1. března 2019 realizaci projektu s názvem Pomozme si sami aneb Neslyšící tlumočníci/překladatelé. Cílem tohoto projektu je vybudovat provoz nové služby online tlumočení/překladu mezi češtinou a českým znakovým jazykem a uspokojovat zakázky uživatelů této služby. Na pozicích online tlumočníků/překladatelů budou působit lidé se sluchovým postižením, kteří mají potřebné profesní kompetence v českém znakovém jazyce a v češtině. Řeč slyšících osob budou tlumočit z jejího přepisu, který jim budou simultánně zajišťovat nevidomí přepisovatelé.

Služba využívá existující technické řešení pro práci nevidomých přepisovatelů a propojuje je s nově vyvinutým řešením pro poskytování online tlumočení.

Vytvořením nových pracovních míst a zaměstnáním osob se sluchovým či zrakovým postižením navazuje sociální podnik na úspěšný model vzájemné podpory těchto dvou skupin osob znevýhodněných na trhu práce.

Partnerem projektu je sesterský sociální podnik TextCom s.r.o., Česká unie neslyšících, z.ú. a Tyflodrom, z.s.

Projekt „Neslyšící tlumočníci/překladatelé“ (CZ.07.3.63/0.0/0.0/17_051/0000720) je finančně podpořen z Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Praha – pól růstu ČR, jeho realizace bude probíhat od 1. 3. 2019 do 28. 2. 2021.

Maarkéta Outratová

««« Předchozí text: Pomoc pro neslyšící a nevidomé Následující text: KOMERČNÍ BANKA rozšířila podporu pro klienty s poruchou sluchu »»»

Ladislav Kratochvíl | 17. 5. 2019 Pá 09.29 | Komunikace | trvalý odkaz | tisk | 615xPridat.eu Sdílet


Stranovzhled Kráťa 8/2003. Změna koncepce 5/2006. Změna na redakční systém RS2 2008.

 

Hosting poskytuje LTweb

Cestovní systém Dřevo Plzeň Emona Kroni Maledivy PixelEU Referáty Taxi Plzeň Vtipy Weby na míru Zvesela

 

optimalizace PageRank.cz

Page

 

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!


Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.
žárovka
Odpověd: