webík s vypnutým zvukem

Tyto stránky byly vybrány Národní knihovnou ČR jako kvalitní zdroj, který by měl být uchován do budoucna a stát se součástí českého kulturního dědictví. Stránky jsou archivovány několikrát ročně a jejich záznam je součástí České národní bibliografie a katalogu NK ČR.

 

Nové komentáře

 

Zpětné odkazy

 

Soukromý nácvik výslovnosti s automatem na rozpoznání mluvyK logopedce chodím jednou v týdnu od roku 2004. S diktováním do tabletu/mobilu mě napadlo, že by to šlo využít i na jakési „domácí cvičení“ k nácviku mluvení. Sám to i dělám, protože s mými ochrnutými lícními nervy špatně mluvím. Diktuji třeba města, řeky, hory, barvy… a koukám, co se mi napsalo. 


Tomu, kdo mluví dobře, se při hlasovém zadávání Google napíše téměř vše dobře. Chce to však mluvit v celých větách, nebo u těch „seznamů“, říct nejméně 3 barvy/města/řeky atd. Automat totiž nemá logické myšlení a rozpoznává z okolních slov, nebo ze známých frází. Je to „rychlý blbec“, jak s oblibou říkám počítačům.

Samozřejmě, že by to byl pouze jakýsi doplněk k logopedii v ambulanci. Prostě jen na takové domácí cvičení (pro všechny, nejen pro lidi s postižením sluchu). A není k tomu potřeba nic složitého. Stačí nějaký ten smartněco (smartphone/tablet).

Osobně trénuji v aplikaci sociální firmy Transkript online eScribeDroiud, kterou používám mnohokrát denně i na jiné věci (přepis živým přepisovatelem, telefonování s přepisem).

Před nějakými 30 lety stál program na výrobu něčeho takového desítky tisíc a počítač s výkonem, na kterém by to udělat šlo, rovněž.

V dnešní době je výroba zadarmiko a potřebujete pouze prohlížeč internetu, takže jsem vyrobil i krátkou animaci.

««« Předchozí text: Hledáme pracovníky na pozici "on-line tlumočník českého znakového jazyka" Následující text: Pro sledování televize bez zvuku existují skryté titulky »»»

Ladislav Kratochvíl | 19. 4. 2019 Pá 09.23 | Různé | trvalý odkaz | tisk | 663xPridat.eu Sdílet


Stranovzhled Kráťa 8/2003. Změna koncepce 5/2006. Změna na redakční systém RS2 2008.

 

Hosting poskytuje LTweb

Cestovní systém Dřevo Plzeň Emona Kroni Maledivy PixelEU Referáty Taxi Plzeň Vtipy Weby na míru Zvesela

 

optimalizace PageRank.cz

Page

 

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!


Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.
vaří se na
Odpověd: