webík s vypnutým zvukem

Tyto stránky byly vybrány Národní knihovnou ČR jako kvalitní zdroj, který by měl být uchován do budoucna a stát se součástí českého kulturního dědictví. Stránky jsou archivovány několikrát ročně a jejich záznam je součástí České národní bibliografie a katalogu NK ČR.

 

Nové komentáře

 

Zpětné odkazy

 

Levná naslouchátka mohou sluch ještě víc poškodit

PRIMA Family 08.02.2019, 18:55, Zprávy FTV Prima

Gabriela LAŠKOVÁ, moderátorka
Naslouchátko nebo sluchadlo? Dvě podobná slova, rozdíl mezi nimi je ale propastný. Naslouchátko vás vyjde sice na pár korun a běžně ho pořídíte v supermarketech. Nenávratně vám ale může poškodit sluch. Slyšíte dobře. Teď před těmito levnými přístroji varují odborníci.

Nela FRIEBOVÁ, redaktorka
Nechat se zlákat nízkou cenou se ve většině případů nevyplácí. A u sluchadel to platí dvojnásob. Velká část špatně slyšících na to ale nemyslí.

Libor ČERNÝ, foniatr, Všeobecná fakultní nemocnice v Praze
Když si koupím sluchadlo v samoobsluze, tak si kupuju něco, co zesiluje v nějaké přednastavené charakteristice, kterou nejde nijak moc ovlivnit. Nemůžu z toho nikdy dostat zesílení, které je odpovídající pro tu danou vadu.

Nela FRIEBOVÁ, redaktorka
Sluchadla předepsaná lékařem vám totiž upraví na míru a naladí přesně podle toho, jak je potřeba. Pokud ale budete dlouhodobě používat levná instantní naslouchátka, hrozí podle odborníků, že o sluch můžete přijít úplně.

Veronika CÉZOVÁ, mluvčí Svazu neslyšících a nedoslýchavých
To naslouchátko si koupíte za 300 korun, kdežto to sluchadlo stojí třeba, řekněme, 5 až 10 000 korun. Ale je potřeba říci, že na to sluchadlo přispívají pojišťovny a u každého foniatra vždycky dostanete minimálně jedno sluchadlo, které je plně hrazeno zdravotní pojišťovnou.

Oldřich TICHÝ, mluvčí pojišťovny
Ta výše úhrady souvisí samozřejmě se závažností té sluchové vady a také s věkem pacienta. Může se pohybovat zhruba od 2700 až do 22 000 korun.

Nela FRIEBOVÁ, redaktorka
A od letošního prosince se navíc příspěvek na sluchadla ještě zvýší. Nově pacient získá dohromady 14 000 korun rovnou na 2 sluchadla.

osoba
Babička s naslouchátkem slyší líp, akorát že to není prostě taky úplně vončo.

osoba
Mám je mít, někdy si je beru, někdy si je neberu.

Nela FRIEBOVÁ, redaktorka
Svaz neslyšících a nedoslýchavých, který na problém s levnými naslouchátky upozornil, se teď chce sejít se zástupci supermarketů a situaci co nejrychleji řešit. Jestli ale bude jejich osvěta úspěšná a levná naslouchátka zmizí z pultů prodejen, teď zaručit neumí. Nela Friebová, televize Prima.


„Tak jsem si koupil na inzerát na internetu naslouchátko, se zázračnou technologií digitálních naslouchátek z Tchaj-wanu a bylo ve slevě jen za 1590 korun,“ chlubí se senior druhému na lavičce v parku.
„Jsem z něj úplně nadšenej. Už jsem hodně špatně slyšel, nevěděl, co kdo říká a napůl odezíral. Teď slyším zase bzučet mouchy.“
„A kolik že stálo?“
Majitel zázračného sluchadla se podívá na hodinky a řekne: „třičtvrtě na dvě.“

««« Předchozí text: O infolince s doslovným přepisem telefonického hovoru Následující text: innogy spustila službu pro neslyšící »»»

Ladislav Kratochvíl | 9. 2. 2019 So 10.02 | odjinud | trvalý odkaz | tisk | 723xPridat.eu Sdílet


Stranovzhled Kráťa 8/2003. Změna koncepce 5/2006. Změna na redakční systém RS2 2008.

 

Hosting poskytuje LTweb

Cestovní systém Dřevo Plzeň Emona Kroni Maledivy PixelEU Referáty Taxi Plzeň Vtipy Weby na míru Zvesela

 

optimalizace PageRank.cz

Page

 

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!


Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.
žárovka
Odpověd: