webík s vypnutým zvukem

Tyto stránky byly vybrány Národní knihovnou ČR jako kvalitní zdroj, který by měl být uchován do budoucna a stát se součástí českého kulturního dědictví. Stránky jsou archivovány několikrát ročně a jejich záznam je součástí České národní bibliografie a katalogu NK ČR.

 

První nevidomý mezi nejlepšími rychlopísaři v ČRVe dnech 6. až 8. prosince se v Praze konalo 26. mistrovství ČR OPEN 2018 v záznamu a zpracování textů. Sociální firmu Transkript online, která zaměstnává nevidomé přepisovatele mluvené řeči pro nedoslýchavé a neslyšící, zde reprezentovali 3 úspěšní soutěžící. V historii těchto mistrovství je to vůbec poprvé, kdy mezi profesionály klávesnicové gramotnosti startoval také nevidomý rychlopísař.

Lukáš Hosnedl pracuje v sociální firmě Transkript online teprve rok. Kromě pomoci neslyšícím přepisem online formou začal velmi brzy spoluzajišťovat také nesmírně náročné prezenční přepisy pravidelných měsíčních zasedání pražského zastupitelstva. Mezi přepisovatelskou špičkou Lukáš na tomto mistrovství vybojoval 3. místo v jednom z rychlopisných diktátů. Další velice úspěšnou soutěžící reprezentující Transkript, je zkušená přepisovatelka, stenografka a titulkářka Simona Sedmihorská, která získala hned 4 medailová umístění. Dvojici medailistů doplňuje Martin Čížek, který kromě rychlého psaní vede v Transkriptu tým sedmi nevidomých přepisovatelů, pomáhá jim s rozvojem potřebných dovedností a každý den koordinuje jejich práci. Všem třem kolegům moc gratulujeme k výborným soutěžním výsledkům, jsme hrdí na to, jak skvěle reprezentují naši firmu a vážíme si jejich práce pro naše klienty se sluchovým handicapem.

Markéta Outratová

Video ruce Lukáše při simultánním přepisu konference.

««« Předchozí text: Košík.cz nabízí jako první e-shop transkripci telefonních hovorů pro půl milionu neslyšících a nedoslýchavých Následující text: Sociální podnik Transkript online hledá pracovníka »»»

Ladislav Kratochvíl | 17. 12. 2018 Po 11.51 | Různé | trvalý odkaz | tisk | 808xPridat.eu Sdílet


Stranovzhled Kráťa 8/2003. Změna koncepce 5/2006. Změna na redakční systém RS2 2008.

 

Hosting poskytuje LTweb

Cestovní systém Dřevo Plzeň Emona Kroni Maledivy PixelEU Referáty Taxi Plzeň Vtipy Weby na míru Zvesela

 

optimalizace PageRank.cz

Page

 

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!


Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.
vidíme
Odpověd: