webík s vypnutým zvukem

Tyto stránky byly vybrány Národní knihovnou ČR jako kvalitní zdroj, který by měl být uchován do budoucna a stát se součástí českého kulturního dědictví. Stránky jsou archivovány několikrát ročně a jejich záznam je součástí České národní bibliografie a katalogu NK ČR.

 

Nové komentáře

 

Zpětné odkazy

 

Praha 12 má infolinku pro sluchově postižené

Úřad městské části Praha 12 spustil od dubna tohoto roku pilotní projekt, který usnadní telefonickou komunikaci osobám s postižením sluchu, nedoslýchavým, seniorům a případně cizincům. Telefonní linky fungují za pomoci online přepisu. Tato služba je poskytována zcela zdarma.

Radnice Prahy 12 se rozhodla rozšířit své služby pro občany s poruchami sluchu. Zavedla proto pilotní projekt s názvem Infolinka s přepisem.

„Jsme v tuto chvíli ve fázi pilotního projektu. Na závěr tohoto projektu bychom vyhodnotili a zjistili, kolik občanů tuto službu využívá a následně bychom potom se společností Transkript uzavřeli další smlouvu,“ řekla Lenka Vedralová, radní MČ Praha 12.

Tato služba využívá simultánní přepis mluvené řeči a je určena hlavně lidem, kteří jsou nedoslýchaví nebo ohluchlí a lidem, kteří jsou schopni komunikovat v českém jazyce.

„Nechtějí používat nějakou redukovanou, zjednodušenou řeč. Chtějí skutečně vidět doslovně, co jim ta druhá strana hovoru říká. Velmi početnou skupinou, která efektivně využije tuto službu, jsou také senioři, kteří mnohdy mívají věkem získanou nedoslýchavost a tuto službu využijí také cizinci, kteří mají částečnou znalost češtiny,“ řekla Markéta Outratová, Centrum pro neslyšící a nedoslýchavé.

Nejprve si klient musí na webových stránkách Prahy 12 vyhledat textový odkaz infolinky z logem pro neslyšící. Po otevření odkazu se mu ukáže pokyn pro zadání svého…

celý článek

««« Předchozí text: Telefonický hovor bez bariér - i osoby s postižením sluchu mohou plnohodnotně telefonovat Následující text: Aplikace pro osoby s postižením sluchu by měla být na úřadech samozřejmost »»»

Ladislav Kratochvíl | 24. 5. 2018 Čt 09.51 | odjinud, Komunikace, Různé | trvalý odkaz | tisk | 716xPridat.eu Sdílet


Stranovzhled Kráťa 8/2003. Změna koncepce 5/2006. Změna na redakční systém RS2 2008.

 

Hosting poskytuje LTweb

Cestovní systém Dřevo Plzeň Emona Kroni Maledivy PixelEU Referáty Taxi Plzeň Vtipy Weby na míru Zvesela

 

optimalizace PageRank.cz

Page

 

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!


Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.
Co má slon?
Odpověd: