webík s vypnutým zvukem

Tyto stránky byly vybrány Národní knihovnou ČR jako kvalitní zdroj, který by měl být uchován do budoucna a stát se součástí českého kulturního dědictví. Stránky jsou archivovány několikrát ročně a jejich záznam je součástí České národní bibliografie a katalogu NK ČR.

 

Nové komentáře

 

Zpětné odkazy

 

Využití hlasového zadávání Google k sledování videa, nebo televizního vysílání na internetu, které není opatřeno titulky

Videa (nebo televizní vysílání) na internetu většinou nejsou opatřena titulky a osobám s postižením sluchu, tak není umožněno, je sledovat. Jako náhrada za titulky, lze použít automat hlasového zadávání Google.

Ten on-line automat napadl kolegu z počítačové poradny (http://pc.poradna.net) Jiřího Dubského a mě zase, jak to zrealizovat, když nemám mikrofon. Navíc z hardware mikrofonu (hardware je to, na co si můžete sáhnout) a počítačových reprodukrorů (které nebývají kvalitní) nebude procento úspěšnosti rozpoznání řeči automatem tak vysoké, jako při software (software = program) řešení kdy lezou do rozpoznávače Byte (shluky jedniček a nul po osmi) přímo, nezkreslené hardware reproduktory a mikrofonem.

Pokud máte vy znalejší pocít, že je tento návod pro úplné začátečníky, tak ano. Snažil jsem se jej udělat tak, aby to podle něj zvládli i ti, kteří nejsou s počítačem moc kamarádi a umí zase například háčkovat, což zase neumím já.K uvaření pochoutky Sledování videa bez titulků budete potřebovat dvě ingredience. Z toho možná jednu už i máte.

  • virtuální (software) mikrofon
  • prohlížeč Google Chrome
Nejdříve tedy virtuální mikrofon. Používám „Virtual Audio Cable“, který je zdarma. Musí se stáhnout, nainstalovat a případně i nastavit. Nebojte se toho, je to jednoduché. Nejde nic pokazit. Počítač je totiž pouze „rychlý blbec“ (jak s oblibou říkám) a udělá pouze to, co mu přikážete¨, protože on je váš otrok a ne vy jeho. Vy budete jen přikazovat „OK“. Pokud se v nějakém bodu tohoto návodu zaseknete, spojte se se mnou, dejte mi vědět v jakém bodě a vyřešíme to. Případně jsem i ochoten, udělat vám to na dálku přes internet, nebo přímo u vás doma. Je to práce asi na 3 minuty.

Virtuální (software) mikrofon

1) Vlezte na adresu https://downloads.tomsguide.com/…1-31100.html
2) zvolte „download“


3) soubor otevřete/uložte
4) po stažení
Buď se vám to tedy otevřelo rovnou, nebo se to někam stáhlo. Prohlížeče mívají historii stahování a není potřeba to hledat. Bývá to různé. Ve Firefoxu to je třeba ta „šipka“. Klikněte na ni, potom na „vac415“ a na soubor klikněte.
5) Otevře se to v Průzkumníkovi, klikněte na „setup“
6)7)8)9)10)11)12)13)14)15)
Vlezte do „ovládacích panelů – zvuk“
16)Mikrofon máme, jdem na Google Chrome.

S ním to je lehčí. Na adrese https://www.google.com/…p/index.html
kliknete na „Stáhněte si Chrome“.
Nebudu popisovat návod na instalaci (jsem lenoch), ten je případně tady
https://support.google.com/…answer/95346?…

17) opět jen odklikáte vše „OK“


Vše je připraveno. Jdeme na video.

18) Spusťte Google Chrome19) okno „okno“ se udělá touto ikonou v záhlaví20) Vlezte na adresu
https://www.google.com/…/speech.html
tam je ten on-line rozpoznávač21) Nastavte češtinu22) Udělejte si nové okno23) a zatáhněte ho stranou23) a spusťte v něm video,
v okně s rozpoznávačem a klikněte na mikrofon a už to jede
Pár tipů

24) Tam, kde se pomalu nic neděje na obrazovce a jen se mluví (rozhovory atd.)
Mohou být okna vedle sebe25) Ale pokud je na obraze děj a je potřeba obraz sledovat
Je lepší, uspořádat si okna, aby byl text pod videem. Avšak někomu může vyhovovat právě to vedle sebe.


26) Při nastavení a) pokračovat… Je potřeba při ukončení zavřít nejdříve okno s videem a nakonec okno s rozpoznávačem. Při příštím spuštění se automaticky načte rozpoznávač.
Nebo b), zadat adresu rozpoznávače a otevře se vždy ta.27) Kdo je zvyklý na jiný prohlížeč a nastaví si Chrome jako výchozí, pravděpodobně mě prokleje do pátého kolena, protože se mu bude vše otevírat v Chrome a něco mu nepůjde…

««« Předchozí text: Telefonický hovor s online simultánním přepisem mluvené řeči Následující text: Severská filmová zima 2018 přináší balet, válku a sexuální revoluci! »»»

Ladislav Kratochvíl | 20. 1. 2018 So 01.21 | Různé, Sluch | trvalý odkaz | tisk | 129542xPridat.eu Sdílet


Stranovzhled Kráťa 8/2003. Změna koncepce 5/2006. Změna na redakční systém RS2 2008.

 

Hosting poskytuje LTweb

Cestovní systém Dřevo Plzeň Emona Kroni Maledivy PixelEU Referáty Taxi Plzeň Vtipy Weby na míru Zvesela

 

optimalizace PageRank.cz

Page

 

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!


Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.
Co dělá Slunce?
Odpověd: