webík s vypnutým zvukem

Tyto stránky byly vybrány Národní knihovnou ČR jako kvalitní zdroj, který by měl být uchován do budoucna a stát se součástí českého kulturního dědictví. Stránky jsou archivovány několikrát ročně a jejich záznam je součástí České národní bibliografie a katalogu NK ČR.

 

Nové komentáře

 

Zpětné odkazy

 

Tisková zpráva ORBI PONTES

orbi-logo-150.png


ORBI PONTES – šíříme osvětu v oblasti sluchového postižení, pravidelně pořádáme na konci září festival Týden komunikace osob se sluchovým postižením (TKOSP).


Proč se věnujeme sluchovému postižení?

Sluchové postižení je označováno Světovou zdravotnickou organizací (WHO) jako 2. nejtěžší ihned po mentálním postižení, lidé jsou odtrženi od komunikace. Sluchové postižení je velmi variabilní a není možné si jej vyzkoušet. Podle výše ztráty sluchu jsou lidé neslyšící, nedoslýchaví, ohluchlí, hluchoslepí, máme uživatele kochleárních implantátů. Každý člověk má jiné nároky na komunikaci. Prelingválně neslyšící dávají přednost znakovému jazyku, nedoslýchaví a ohluchlí lidé simultánnímu přepisu. Sluchové postižení je velké téma a je potřeba sdílet informace!

Jsme členy:

– Asociace veřejně prospěšných organizací ČR (AVPO ČR)

– Asociace společenské odpovědnosti (A-CSR)

– Asociace organizací neslyšících, nedoslýchavých a jejich přátel (ASNEP)

Celorepublikový festival TÝDEN KOMUNIKACE OSOB SE SLUCHOVÝM POSTIŽENÍM (TKOSP) je týden plný různorodých akcí, kterými chce upoutat pozornost veřejnosti ke světu osob se sluchovým postižením.

5. ročník festivalu se uskuteční v termínu 24. 9. – 2. 10. 2016.

S programovými partnery připravujeme zajímavé akce opět po celé ČR.

Záštitu nad 5. ročníkem festivalu převzali místopředseda Senátu PČR Ing. Zdeněk Škromach, ministr kultury Mgr. Daniel Herman, ministr zdravotnictví MUDr. Svatopluk Němeček, MBA.

Novinkou letošního ročníku je charitativní Koncert pro uši, který se uskuteční v neděli

25. 9. 2016 odpoledne v Divadle ABC v Praze. Na koncertu vystoupí Tomáš Klus, Míša Tomešová, Honza Jareš, Tomáš Trapl a Vít Bečvář, moderuje Agáta Prachařová. Vstupenky zakoupíte v divadle, případně online na webu divadla.

Program festivalu naleznete na www.orbipontes.cz.

Blog Ztlumeno (http://ztlumeno.blog.idnes.cz/) přináší osobní zkušenosti ze světa lidí se sluchovým postižením. Jde o skupinový blog, který spravujeme.

V naší nabídce naleznete také vzdělávací akce pro děti i dospělé. Připravujeme akce pro veřejnost (zejména o komunikaci s lidmi se sluchovým postižením), ale také pro osoby se sluchovým postižením, např. kurzy online bezpečnosti.

Nevíte jak své akce zpřístupnit lidem se sluchovým postižením? Kdy objednat tlumočení do znakového jazyka a kdy simultánní přepis? Pro koho jsou uvedené služby vhodné?

Zeptejte se nás.

www.orbipontes.cz

Ladislav Kratochvíl, ředitel

««« Předchozí text: Program ČUN Praha v rámci festivalu "Týden komunikace osob se sluchovým postižením" Následující text: Není ticho jako ticho »»»

Ladislav Kratochvíl | 31. 8. 2016 St 12.52 | Různé | trvalý odkaz | tisk | 8335xPridat.eu Sdílet


Stranovzhled Kráťa 8/2003. Změna koncepce 5/2006. Změna na redakční systém RS2 2008.

 

Hosting poskytuje LTweb

Cestovní systém Dřevo Plzeň Emona Kroni Maledivy PixelEU Referáty Taxi Plzeň Vtipy Weby na míru Zvesela

 

optimalizace PageRank.cz

Page

 

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!


Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.
lžící se
Odpověd: