webík s vypnutým zvukem

Tyto stránky byly vybrány Národní knihovnou ČR jako kvalitní zdroj, který by měl být uchován do budoucna a stát se součástí českého kulturního dědictví. Stránky jsou archivovány několikrát ročně a jejich záznam je součástí České národní bibliografie a katalogu NK ČR.

 

Nové komentáře

 

Zpětné odkazy

 

Konference INSPO 2016 nabízí videozáznamy všech přednášek

Šestnáctý ročník konference INSPO o technologiích pro osoby se specifickými potřebami navštívilo 12. března 2016 v Kongresovém centru Praha 345 účastníků a účinkujících. Ti, kteří se nemohli z různých důvodů konference zúčastnit, mají nyní možnost zhlédnout všechny přednášky na videozáznamech, které zpracovali pracovníci střediska Teiresiás.

Kromě pohledu na prezentaci obsahují záznamy také pohled na přednášejícího, dále na tlumočníka do znakového jazyka a jsou opatřeny i skrytými titulky, které si mohou nastavit zájemci se sluchovým postižením.

Na konferenci zaznělo 23 přednášek. Stejně jako v minulém roce proběhlo hlasování publika o nejlepší přednášky v jednotlivých sekcích. V dopoledním programu získala nejvíce hlasů přednáška Daniela Tihelky ze Západočeské univerzity v Plzni o řečové syntéze pro hlasově postižené.

Odpolední program byl rozdělen do tří sekcí. V sekci Přístupnost (nejen) webu zvítězil Tomáš Hrdinka ze Spektry s prezentací Alternativní způsoby ovládání telefonu a tabletu. Značnou pozornost vyvolala také prezentace slovenského hosta Romana Martinoviče, který představil sadu aplikací Corvus na zpřístupnění chytrých telefonů s OS Android pro nevidomé a slabozraké uživatele.

V sekci Využití ICT při vzdělávání a zaměstnávání osob se zdravotním postižením se nejvíce líbila přednáška Aplikace Včelka – osobní trenér čtení v podání Michala Zwingera z Levebee a v sekci ICT pro osoby se sluchovým postižením zabodovala Martina Koutská z Kulturallu s přednáškou Tableto – cesta ke čtení.

Nejen čtyři oceněné, ale všech 23 přednášek je vystaveno na stránkách konference INSPO. Kdo by se chtěl dozvědět o přednesených tématem více, najde zde také příspěvky s podrobnějšími informacemi, které přednášející napsali pro sborník konference.

(wr)

««« Předchozí text: Jak si pustit titulky na Youtube a případně jejich překlad Následující text: Pokud není slyšet zvuk televize, pusťte si titulky »»»

www.helpnet.cz | 4. 5. 2016 St 07.11 | Helpnet | trvalý odkaz | tisk | 1230xPridat.eu Sdílet


Stranovzhled Kráťa 8/2003. Změna koncepce 5/2006. Změna na redakční systém RS2 2008.

 

Hosting poskytuje LTweb

Cestovní systém Dřevo Plzeň Emona Kroni Maledivy PixelEU Referáty Taxi Plzeň Vtipy Weby na míru Zvesela

 

optimalizace PageRank.cz

Page

 

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!


Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.
lžící se
Odpověd: