webík s vypnutým zvukem

Tyto stránky byly vybrány Národní knihovnou ČR jako kvalitní zdroj, který by měl být uchován do budoucna a stát se součástí českého kulturního dědictví. Stránky jsou archivovány několikrát ročně a jejich záznam je součástí České národní bibliografie a katalogu NK ČR.

 

Nové komentáře

 

Zpětné odkazy

 

Dotazník projektu živého titulkování TV pořadů pro diváky ČT s postižením sluchu

Tento dotazník je součástí projektu ELJABR II, který je financován Technologickou agenturou ČR a řešen Západočeskou univerzitou v Plzni a firmou SpeechTech, s.r.o. Cílem projektu je zejména vývoj systému pro titulkování živých televizních pořadů s využitím automatického rozpoznávání řeči.

Protože ale tato technologie dosud není bezchybná, pro dosažení vysoké kvality živých titulků je využíván tzv. stínový řečník, což je člověk, který poslouchá originální promluvy v pořadu a přemlouvá je do počítače, který je převádí do titulků.

Účelem tohoto dotazníku je získat zpětnou vazbu od cílové skupiny diváků, kteří sledují živé titulky připravované společností SpechTech, s.r.o. pro Českou televizi (viz www.zivetitulky.cz). Na základě Vašich odpovědí se budeme snažit systém pro titulkování živých televizních pořadů upravit, aby lépe vyhovoval Vašim potřebám.

Podrobnosti se dozvíte přímo v dotazníku na adrese http://goo.gl/…s/EoR2mlnrg2.

««« Předchozí text: Cena Rafael Nadace Vodafone: 200 000 korun pro neziskovku Následující text: Začala registrace na konferenci INSPO 2016 »»»

Ladislav Kratochvíl | 1. 1. 2016 Pá 08.01 | Titulky | trvalý odkaz | tisk | 37202xPridat.eu Sdílet


Stranovzhled Kráťa 8/2003. Změna koncepce 5/2006. Změna na redakční systém RS2 2008.

 

Hosting poskytuje LTweb

Cestovní systém Dřevo Plzeň Emona Kroni Maledivy PixelEU Referáty Taxi Plzeň Vtipy Weby na míru Zvesela

 

optimalizace PageRank.cz

Page

 

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

reaguj[1] Franta

Pokud bude České televizi šéfovat pan Petr Dvořák tak to bude vždy stát za starou belu. Za pana Mathého a Janečka to bylo lepší. :-)

19. 12. 2015 So 16.59
reaguj[2] Kráťa

[1] Franta: Jak souvisí ředitelování televize s dotazníkem na živé titulkování od Západočeské univerzity v Plzni, netuším.

19. 12. 2015 So 17.22
reaguj[3] elza

Myslím, že Franta má pravdu. Ředitel by taky mohl občas nahlédnout a dohlédnout na kvalitu práce titulkářů, (případně jejich nadřízených) a jestli mají kvalifikaci tj – znalost čj minimalně maturitu, z čj za 1 ;-).

U programů s živými titulky jsem shovívavější, bo čas a stres hraje velkou roli než u předem připravených programů.

19. 12. 2015 So 20.44
reaguj[4] Kráťa

[3] elza: Jak souvisí kvalita titulků, které nejsou „živě“ s tím co je v dotazníku (např. co bychom chtěli titulkovat). Vidělas ten dotazník vůbec?

20. 12. 2015 Ne 08.53
Přidej komentář!


Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.
lžící se
Odpověd: