webík s vypnutým zvukem

Tyto stránky byly vybrány Národní knihovnou ČR jako kvalitní zdroj, který by měl být uchován do budoucna a stát se součástí českého kulturního dědictví. Stránky jsou archivovány několikrát ročně a jejich záznam je součástí České národní bibliografie a katalogu NK ČR.

 

Cena Rafael Nadace Vodafone: 200 000 korun pro neziskovku

Praha, 15.12.2015 – Nadace Vodafone vyhlásila druhý ročník Ceny Rafael, která je spojena s finanční odměnou 200 000 korun. „O Cenu Rafael Nadace Vodafone se mohou ucházet neziskové organizace, které příkladně využívají informační a komunikační technologie ke zlepšení kvality života lidí se zdravotním postižením,“ řekla na dnešní tiskové konferenci v Praze Jana Neupauerová, programová manažerka Nadace Vodafone.Oceněny mohou být projekty, které již přinášejí užitek většímu počtu uživatelů (minimálně 300) nejméně po dobu půl roku. Cena by měla přispět k dalšímu rozšíření uživatelské obce, kromě toho Nadace Vodafone deklaruje možnost podpořit v budoucnu ještě další vývoj řešení či zvýšení jeho společenského dopadu. Jde o největší ocenění za aplikaci v České republice, žádná cena není spojena s tak vysokou částkou.

V prvním ročníku získala Cenu Rafael Nadace Vodafone Česká asociace paraplegiků – CZEPA za aplikaci VozejkMap. Jde o mapu bezbariérových míst nejen v ČR, na kterou lze přistupovat pomocí mobilní aplikace pro chytré telefony nebo přes webové rozhraní. Data do ní zadávají a ověřují samotní vozíčkáři.

„Finanční odměna spojená s Cenou Rafael nám umožnila dále vylepšit aplikaci a soustředit se více na propagaci VozejkMapu mezi cílovou skupinou a na motivaci uživatelů ke vkládání dat,“ uvedla na tiskové konferenci Petra Černá z České asociace paraplegiků – CZEPA. „V současné době využívá mobilní aplikaci už 1621 vozíčkářů, s webovou verzí pracovalo na 10 800 uživatelů, z toho 46 procent se vrací opakovaně. Databáze obsahuje 8372 ověřených bezbariérových míst. Na základě zpětné vazby od uživatelů došlo ke změně způsobu vyhledávání, doplnění kombinace vyhledávání podle lokality a filtru, zoomování mapy při vyhledávání. Webová verze navíc dostala novou grafickou podobu.“

Ve druhém ročníku bude Cena Rafael Nadace Vodafone udělena opět na konferenci INSPO o informačních a komunikačních technologiích pro osoby se specifickými potřebami. Ta se uskuteční 12. března 2016 v Kongresovém centru Praha. Jak uvedl organizátor INSPO Jaroslav Winter z BMI sdružení, na 16. ročníku konference bude zajímavých ocenění předáno více.

Při vyhlášení výsledků literární soutěže Internet a můj handicap si odnesou tři nejlepší autoři 7000, 5000 a 3000 korun, které věnuje ČSOB. Dále budou předány ceny ve výši 5000 Kč za nejlepší přednášku v každé z programových sekcí a za nejlepší exponát, o kterých rozhodne hlasování účastníků. Dvacítka vylosovaných hlasujících pak dostane flash disk.

Uzávěrka přihlášek do soutěže o cenu Rafael Nadace Vodafone je 11. února 2016. Do literární soutěže mohou autoři se zdravotním postižením přihlásit své příspěvky o tom, jak jim internet nebo telefon pomáhají vyrovnat se s daným zdravotním handicapem, nejpozději do 8. února 2016.

Podrobnější informace o ceně Rafael, literární soutěži Internet a můj handicap i konferenci INSPO najdou zájemci na stránkách www.inspo.cz. Generálním partnerem konference INSPO je Nadace Vodafone, partnery jsou AutoCont CZ, ČSOB, SuperHosting a Středisko Teiresiás, mediálními partnery ČTK Protext a portál Helpnet.cz.

Kontakt pro více informací:
Jaroslav Winter
BMI sdružení, z.s.
winter@brezen.cz


««« Předchozí text: Kdo bude dvanáctým vítězem literární soutěže? Následující text: Dotazník projektu živého titulkování TV pořadů pro diváky ČT s postižením sluchu »»»

Ladislav Kratochvíl | 16. 12. 2015 St 10.17 | Helpnet | trvalý odkaz | tisk | 1294xPridat.eu Sdílet


Stranovzhled Kráťa 8/2003. Změna koncepce 5/2006. Změna na redakční systém RS2 2008.

 

Hosting poskytuje LTweb

Cestovní systém Dřevo Plzeň Emona Kroni Maledivy PixelEU Referáty Taxi Plzeň Vtipy Weby na míru Zvesela

 

optimalizace PageRank.cz

Page

 

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!


Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.
vaří se na
Odpověd: