webík s vypnutým zvukem

Tyto stránky byly vybrány Národní knihovnou ČR jako kvalitní zdroj, který by měl být uchován do budoucna a stát se součástí českého kulturního dědictví. Stránky jsou archivovány několikrát ročně a jejich záznam je součástí České národní bibliografie a katalogu NK ČR.

 

Nové komentáře

 

Zpětné odkazy

 

Online přepis nově v Pardubické nemocnici


Sociální podnik Transkript online ve spolupráci s Pardubickou nemocnicí zavádí službu eScribe, online přepis řeči na dálku. Pacienti se sluchovým postižením se tak v nemocnici snadno domluví nejen s lékařemm ale i s dalším personálem nemocnice.Služba eScribe přináší pro nedoslýchavé, ohluchlé i neslyšící obrovskou svobodu v komunikaci. Pacienti s vadami sluchu tak již nebudou při návštěvách lékaře odkázáni na cizí pomoc. Přesným přepisem mluveného projevu získávají kompletní informace, což je návštěvě lékaře obzvláště důležité,“ vysvětluje ředitel společnosti Transkript online Zdeněk Bumbálek.

Od 1. 10. 2015 byl zahájen pilotní provoz online přepisu v Pardubické nemocnici na ORL klinice. Online přepis mluvené řeči zde nyní bude zdarma dostupný na 2 místech, a to u přijímacího okénka přes tablet zapůjčený sociálním podnikem Transkript nebo v ordinaci MUDr. Praislera přes webové rozhraní na monitoru stolního počítače.

Otorinolaryngologické oddělení je místem, kde bude online přepis velice nápomocný. Osobám se sluchovým postižením tato pomůcka výrazně usnadní komunikaci s personálem nemocnice. Veškerá řeč, která ze strany personálu zazní, bude doslovně přepisována do textové podoby, kterou pacient bude moci v reálném čase sledovat na příslušném zařízení.

Pilotní provoz, během něhož si každý může službu vyzkoušet ve všedních dnech od 9 do 18 hodin, bude v Pardubické nemocnici probíhat do 5. 11. 2015.

(zb)
http://www.helpnet.cz/…ke-nemocnici««« Předchozí text: Máťův příběh Následující text: 6. ročník festivalu Severský filmový podzim »»»

Ladislav Kratochvíl | 4. 10. 2015 Ne 23.33 | Helpnet | trvalý odkaz | tisk | 1305xPridat.eu Sdílet


Stranovzhled Kráťa 8/2003. Změna koncepce 5/2006. Změna na redakční systém RS2 2008.

 

Hosting poskytuje LTweb

Cestovní systém Dřevo Plzeň Emona Kroni Maledivy PixelEU Referáty Taxi Plzeň Vtipy Weby na míru Zvesela

 

optimalizace PageRank.cz

Page

 

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!


Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.
vidíme
Odpověd: