webík s vypnutým zvukem

Tyto stránky byly vybrány Národní knihovnou ČR jako kvalitní zdroj, který by měl být uchován do budoucna a stát se součástí českého kulturního dědictví. Stránky jsou archivovány několikrát ročně a jejich záznam je součástí České národní bibliografie a katalogu NK ČR.

 

Nové komentáře

 

Zpětné odkazy

 

Začala registrace na konferenci INSPO 2015

Patnáctý ročník konference INSPO o informačních a komunikačních technologiích pro osoby se specifickými potřebami se uskuteční v sobotu 28. března 2015 v Kongresovém centru Praha. Pořádající BMI sdružení zveřejnilo předběžný program a zahájilo registraci.V dopoledním společném programu a odpoledne ve třech sekcích zazní na tři desítky přednášek, které představí nové aplikace, projekty či programy pomáhající lidem s nejrůznějším zdravotním postižením. 

Již tradičně budou na konferenci vyhlášeny výsledky literární soutěže Internet a můj handicap. Její 11. ročník má uzávěrku 22. února 2015. Významnou novinkou bude předání Ceny Nadace Vodafone Rafael za ICT inovace pro důstojnější život lidí se zdravotním postižením. O cenu spojenou s částkou 300 000 korun se mohou ucházet neziskové organizace do 17. února 2015.

Poprvé budou na konferenci oceněni také přednášející a vystavovatelé. Na základě hlasování publika budou uděleny ceny 5000 korun za nejlepší přednášku v každé ze sekcí a rovněž za nejlepší expozici. Zkrátka nepřijdou ani účastníci, neboť 20 vylosovaných hlasujících získá USB paměť. 

Stejně jako v minulém roce  bude zajištěno tlumočení do českého znakového jazyka simultánní přepis mluvené řeči na plátno ve všech sálech.  Neslyšící účastníci tak nebudou odkázáni pouze na jednání v jednom sále. Simultánní přepis budou moci sledovat kromě plátna také na tabletech, které jim budou zapůjčeny. Tablety mohou využít také slabozrací účastníci, kteří na nich budou sledovat prezentaci promítanou na plátno.

Účast na konferenci je za symbolický poplatek 300 Kč (platí se u prezence), který zahrnuje i průběžné občerstvení a oběd a sborník na CD. Účastníci, kteří mají průkaz TP, ZTP nebo ZTP/P, zaplatí pouze 200 Kč, pro osobní asistenty je účast zdarma.

Pořadatelé upozorňují, že v minulých letech musela být registrace ukončena pro velký zájem předčasně, proto doporučují nenechávat ji na poslední chvíli. Předběžný program i registrační formulář jsou na stránkách konference INSPO. 

Patnáctý ročník konference INSPO pořádá BMI sdružení. Generálním partnerem je Nadace Vodafone,  partnerem AutoCont CZ, ERA  a odborným partnerem Teiresiás, středisko Masarykovy univerzity pro pomoc studentům se specifickými nároky. Mediálními partnery jsou ČTK Protext a portál Helpnet.cz.

(wr)

««« Předchozí text: Kde poskytují přepis on-line Následující text: Konference INSPO s organizačními novinkami »»»

Ladislav Kratochvíl | 19. 1. 2015 Po 04.50 | Helpnet | trvalý odkaz | tisk | 1306xPridat.eu Sdílet


Stranovzhled Kráťa 8/2003. Změna koncepce 5/2006. Změna na redakční systém RS2 2008.

 

Hosting poskytuje LTweb

Cestovní systém Dřevo Plzeň Emona Kroni Maledivy PixelEU Referáty Taxi Plzeň Vtipy Weby na míru Zvesela

 

optimalizace PageRank.cz

Page

 

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!


Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.
Druhé písmeno abecedy je:
Odpověd: