webík s vypnutým zvukem

Tyto stránky byly vybrány Národní knihovnou ČR jako kvalitní zdroj, který by měl být uchován do budoucna a stát se součástí českého kulturního dědictví. Stránky jsou archivovány několikrát ročně a jejich záznam je součástí České národní bibliografie a katalogu NK ČR.

 

Nové komentáře

 

Zpětné odkazy

 

Neslyšící řidič havarovaného kamionu odezíral záchranářům ze rtů

Hasiči vyráželi dopoledne k nehodě kamionu v Horním Třešňovci na Orlickoústecku, jehož přívěs plně naložený hnojivem hrozil převrácením do potoka. Kromě vyzvednutí vozidla museli najít způsob, jak se domluvit s neslyšícím řidičem.
 http://pardubice.idnes.cz/…-zpravy.aspx?…

A kdyby měli hasiči standardně v autě tablet s on-line přepisem mluvené řeči, byla by domluva bezproblémová.

Diktuje se do mikrofonu tabletu (ale může se třeba i volat přes mobil), řeč jde přes internet do sluchátek profesionálního přepisovatele a zpět do tabletu, kde se zobrazuje v písemné podobě, domluvili by se evidentně zcela bez problémů, jelikož řidič komunikoval česky. Viz www.transkript.cz

Neslyšící by však neměl řídit profesionálně náklaďák. Soukromé osobní auto samozřejmě ano. Jde však o to, jestli to nebyl třeba farmář a náklaďák nebyl jeho, čili by bylo určitě lepší, kdyby to bylo omezeno hmotností vozidla a neslyšící osoba by mohla řídit vozidlo třeba do 1,5 tuny.
Jinak kdysi jsem sepsal nápad na Vizuální upozornění pro neslyšící řidiče.

vizuální upozornění pro neslyšící řidiče
vizuální upozornění pro neslyšící řidiče


Technologie už hodně pokročily a mohlo by to být i na předním skle.

««« Předchozí text: Jak je to s poplatky na parkovišti? Stačí mít průkaz ZTP a nemusíme platit? Následující text: Severský filmový podzim 2014 »»»

Ladislav Kratochvíl | 26. 8. 2014 Út 10.12 | odjinud | trvalý odkaz | tisk | 2338xPridat.eu Sdílet


Stranovzhled Kráťa 8/2003. Změna koncepce 5/2006. Změna na redakční systém RS2 2008.

 

Hosting poskytuje LTweb

Cestovní systém Dřevo Plzeň Emona Kroni Maledivy PixelEU Referáty Taxi Plzeň Vtipy Weby na míru Zvesela

 

optimalizace PageRank.cz

Page

 

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!


Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.
Druhé písmeno abecedy je:
Odpověd: