webík s vypnutým zvukem

Tyto stránky byly vybrány Národní knihovnou ČR jako kvalitní zdroj, který by měl být uchován do budoucna a stát se součástí českého kulturního dědictví. Stránky jsou archivovány několikrát ročně a jejich záznam je součástí České národní bibliografie a katalogu NK ČR.

 

Nové komentáře

 

Zpětné odkazy

 

2 programy v TV jako v roce 1989

Tenkrát jsme ani neměli televizi. Stejně tam většinou dávali nekoukatelné pořady. Večer jsme si pustili nějakou hudbu, ženuška pletla, já si četl a bylo nám krásně. Nebyli jsme z toho naštvaní, jako v sobotu 12. 7. 2014, ač už televizi máme a na ní snad 20 kanálů. Sledovat jsme však mohli pouze 2, protože neslyším.Tenkrát jsem ještě slyšel a mohl tu hudbu poslouchat. Jenže teď, když neslyším, nemohu sledovat pořady bez titulků a ženuška si nepustí pořad bez nich, aby jej mohla sledovat pouze ona (slyší), když se na televizi koukáme spolu. A spolu se koukáme (kromě jiných dnů a časů) třeba v sobotu od 20 hod. To si otevřeme lahvinku vína, pytlík bramburků a vybereme si (podle toho co má titulky), nač budeme koukat. Logicky to není výběr z toho, co by se nám líbilo, nýbrž z toho, co je opatřeno skrytými titulky.

V sobotu ve 20 hod. však měl titulky pořad pouze jediný, a to western na ČT 2, na který bych se i možná podíval, ale westerny zase nemusí má drahá polovina a tak byl výběr velmi jednoduchý – nic. Přepnuli jsme na ČT1, kde bylo vyhlášení filmového festivalu (bez titulků),  protože pořady tohoto typu Ivetka sleduje a já si četl na tabletu. Jasně, bylo jí to blbé a ve 20.20 to přepnula na Novu (Kurvahosigutentag), což jsme viděli snad už 10×, ale mělo to titulky.

Pro televize je škoda, že jsme neviděli jejich reklamy prokládané filmem a pro nás je zase škoda, že jsme si nemohli vybrat z dejme tomu deseti kanálů, které vysílají celoplošně, nýbrž jen z jednoho (ze dvou až ve 20.20). Ale je fakt, že nesledování TV v sobotu v hlavním vysílacím čase má také něco do sebe, ačkoli umí naše televize zobrazit kanálů snad 30. Všelijaké hudební kanály nás při společném sledování pochopitelně nezajímají a přehled toho, co bylo v televizi opatřeno titulky v sobotu večer je tady:stanice program titulky
Prima ZOOM Zvířecí strategie (5)
Území obrů. Dokument VB (2004)
NE
Prima ZOOM bychom doma sledovali nejčastěji, avšak nesledujeme ji vůbec, protože pořady nejsou otitulkovány. Prima ZOOM dokonce ani nemá teletext, natož teletext 888, ačkoli mají komerční stanice s celoplošným vysíláním povinnost, opatřovat 15 % pořadů skrytými titulky. Snad s tím někdy RRTV něco bude dělat. Pochybuji, že se jí to od února 2013 ještě nedoneslo.
N@VA Cinema Sociální síť
Drama USA (2010)
NE
ČT1 Slavnostní zakončení MFF Karlovy Vary 2014
Marek Eben provází závěrečným slavnostním předáváním cen
NE
Prima [COOL] Kyberválka (1/2)
Katastrof. film USA (2011)
NE
Smíchov Prckové
Rodinná komedie USA (2009)
NE
Prima Love Podezřelý z vraždy
Thriller N (2007)
NE
Fanda Kriminálka Miami II (23)
Krimiseriál USA (2004)
NE
Barandov Talk show Jana Saudka – Speciál
Zábavný pořad ČR
NE
Prima Máme rádi Česko
Zábavný pořad ČR
NE
N@VA Dědictví aneb Kurvahošigutntag
Komedie ČR (1992) – až ve 20.20 hod.
ANO
ČT2 Rio Lobo
Western USA (1970)
ANO


««« Předchozí text: Tak nám zavolej Následující text: Novinky Helpnetu 27.7.2014 »»»

Ladislav Kratochvíl | 20. 7. 2014 Ne 10.21 | Titulky | trvalý odkaz | tisk | 3665xPridat.eu Sdílet


Stranovzhled Kráťa 8/2003. Změna koncepce 5/2006. Změna na redakční systém RS2 2008.

 

Hosting poskytuje LTweb

Cestovní systém Dřevo Plzeň Emona Kroni Maledivy PixelEU Referáty Taxi Plzeň Vtipy Weby na míru Zvesela

 

optimalizace PageRank.cz

Page

 

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!


Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.
vaří se na
Odpověd: