webík s vypnutým zvukem

Tyto stránky byly vybrány Národní knihovnou ČR jako kvalitní zdroj, který by měl být uchován do budoucna a stát se součástí českého kulturního dědictví. Stránky jsou archivovány několikrát ročně a jejich záznam je součástí České národní bibliografie a katalogu NK ČR.

 

Nové komentáře

 

Zpětné odkazy

 

Tinnitus netinnitus

Já ani nevím, jestli mám ten tinnitus. Mě totiž občas v kebuli šumí, jako v mušli. To mi však nepřijde nijak zvláštní, jelikož před ohluchnutím jsem 20 let hrál převážně v rockových kapelách a třeba po pětihodinové zábavě, když jsem si doma konečně v klidu sedl, šumělo mi v ní úplně stejně. V žertu to tedy uvádím takto:


„Šumění u mě pravděpodobně vzniká z hlučného prostředí, respektive když dlouhodobě naroste rozdíl mezi slyšeným třeba o 50 decibelů. Když jsem slyšel, bylo na zábavě, když se právě nehrálo běžně třeba 50 decibelů a při hraní o 50 víc, a pak mi snad vždy šumělo. Teď, když neslyším a mám v běžném prostředí poslech 0 decibelů, zvedne se rozdíl dejme tomu o 50 decibelů, když jdu u nás na náměstí. Sice samozřejmě rovněž neslyším nic, ale ten nárůst hluku je. A mám na to i důkaz. když jsem byl totiž v lese, bylo tam mnohem větší ticho, než na náměstí a mozek z toho byl úplně paf, takže zapomněl šumět!“ Šumění mě tedy přijde jaksi normální a ani mi nevadí. Nevadí mi ale jistě i proto, že jsem vlastně rád, když je konečně na chvíli vypnuta hudba a jen to šumí, jako tenkrát, protože ta mi hraje snad 14 hodin denně. Možná to znáte. V hlavě stále dokola hraje jedna písnička a nelze se toho zbavit. Asi proto, že nějaký manager paměti v hlavě si myslí, že tohle si musíte určitě zapamatovat a pouští to stále dokola třeba čtyři hodiny. V mém případě má navíc pravděpodobně dojem, že když neslyším, měl by to pouštět hodin třeba osm. Dobrá, chápu, že rovněž chce, abych to nezapomněl, když jsem to deset let neslyšel, ale nechápu, proč mi stále pouští dechovku, když jsem „bigbíťák“. Proč nepouští to, co jsem rád hrál, nebo nějaký rock & roll? Vůbec nemá přehled v hudbě a ještě to má nějaké rozbité, jelikož nikdy nepustí celou písničku, ale třeba jen první sloku, kterou vydrží přehrávat stále dokola bez přestávky. Přišel jsem sice na fintu, kdy si po tříhodinovém opakování deseti slov najdu na internetu celý text (i když jej znám) a ve chvíli, kdy sloka dohraje, začnu si čist další. Není to však úplně dostatečné k oklamání, jelikož často je v ten okamžik změna a začne hrát něco jiného. Alespoň však jiného. Nevím tedy, jestli je ten můj „diskžokej“ v hlavě Tinnitus, a tak mu říkám Muzikus.

««« Předchozí text: Informační vakuum neslyšících při krizových situacích Následující text: Podle ČT jsou slyšící lidé druhé kategorie »»»

Ladislav Kratochvíl | 8. 7. 2014 Út 09.53 | Sluch | trvalý odkaz | tisk | 1393x



Pridat.eu Sdílet


Stranovzhled Kráťa 8/2003. Změna koncepce 5/2006. Změna na redakční systém RS2 2008.

 

Hosting poskytuje LTweb

Cestovní systém Dřevo Plzeň Emona Kroni Maledivy PixelEU Referáty Taxi Plzeň Vtipy Weby na míru Zvesela

 

optimalizace PageRank.cz

Page

 

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!


Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.
Co má slon?
Odpověd: