webík s vypnutým zvukem

Tyto stránky byly vybrány Národní knihovnou ČR jako kvalitní zdroj, který by měl být uchován do budoucna a stát se součástí českého kulturního dědictví. Stránky jsou archivovány několikrát ročně a jejich záznam je součástí České národní bibliografie a katalogu NK ČR.

 

Nové komentáře

 

Zpětné odkazy

 

Titulkování XXII. Zimních olympijských her v Soči

Velký počin veřejnoprávní televize. Poprvé v historii ČR budou titulkovány přenosy z olympiády. Na nedávné konferenci ke skrytým titulkům se někdo zmínil, že hodně osob s postižením sluchu ani neví, že pořady v televizi bývají opatřeny skrytými titulky (teletext 888). A že budou titulkovány i sportovní přenosy z olympiády často netuší ani znalí.

Sportovní přenosy se totiž pravidelně titulkují zhruba rok. Jde o živé vysílání a dříve (před třeba pěti lety) to v ČR ještě nebylo technicky možné. Titulky k živým pořadům poskytuje Západočeská univerzita v Plzni s firmou SpeechTech, s.r.o.
U počítače sedí tzv. stínová/ý mluvčí, v počítači je software na rozpoznání mluvy a ten je naučen na hlas stínové/ho mluvčí/ho. Titulky jsou sice asi o 5 vteřin zpožděny za komentátorem, ale to u sportu vůbec nevadí.
Kompletní přehled titulkovaných živě vysílaných pořadů najdete na www.zivetitulky.cz. Přenosy ze ZOH jsou označeny růžovou barvou.

br /

««« Předchozí text: Už jen dva týdny do uzávěrky literární soutěže Internet a můj handicap Následující text: INSPO 2014: Unikátní služby pro účastníky se sluchovým postižením »»»

Ladislav Kratochvíl | 4. 2. 2014 Út 15.44 | Titulky | trvalý odkaz | tisk | 94465xPridat.eu Sdílet


Stranovzhled Kráťa 8/2003. Změna koncepce 5/2006. Změna na redakční systém RS2 2008.

 

Hosting poskytuje LTweb

Cestovní systém Dřevo Plzeň Emona Kroni Maledivy PixelEU Referáty Taxi Plzeň Vtipy Weby na míru Zvesela

 

optimalizace PageRank.cz

Page

 

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

reaguj[1] Jarmila Vojtechova

:-) Před chvílí skončili OH a letos pro nás bykly púžasné, tedy ST, jen měly jednu vadu, myslím, že to nebylo závislé na přepisu, Když jsou titulky basrevné a za nimi podbná barva a nemají tgmyvý pdoklad, tak jsou jk neopřečtění. Ovšm jinak bych chtěla moc poděkovat, že mui bylo umoženěno většinu programů, které byly titulkovány, doslova priožít. Budu nadšena, když budou ST i přidalších vrcholných utkáních. :-D

23. 2. 2014 Ne 20.21
Přidej komentář!


Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.
vaří se na
Odpověd: