webík s vypnutým zvukem

Tyto stránky byly vybrány Národní knihovnou ČR jako kvalitní zdroj, který by měl být uchován do budoucna a stát se součástí českého kulturního dědictví. Stránky jsou archivovány několikrát ročně a jejich záznam je součástí České národní bibliografie a katalogu NK ČR.

 

Nové komentáře

 

Zpětné odkazy

 

Začala registrace na konferenci INSPO 2014

Praha, 15. ledna 2014 – Informační a komunikační technologie usnadňující život lidem osobám se specifickými potřebami jsou tématem konference INSPO 2014, která se uskuteční v sobotu 15. března v Kongresovém centru Praha. Bude na ní představeno množství novinek určených pro lidi s tělesným, zrakovým, sluchovým či kombinovaným postižením, pro dyslektiky nebo osoby po mozkové mrtvici. 

Již 14. ročník ojedinělé konference pořádané BMI sdružením přinese i několik organizačních premiér. Vedle AutoContu CZ, který je tradičním partnerem, se stala generálním partnerem konference Nadace Vodafone a technologickým Středisko Teiresiás. A poprvé bude zajištěno tlumočení do znakového jazyka a simultánní přepis mluvené řeči ve všech třech sálech.

Další novinkou jsou nově vzniklé webové stránky www.inspo.cz, na nichž již byl zveřejněn program konference. Účastníci se sluchovým postižením si mohou při registraci, která byla dnešního dne zahájena, zamluvit zapůjčení tabletu, na kterém budou moci sledovat simultánní přepis přednášek. A slabozrací návštěvníci mají možnost si na zapůjčeném tabletu nastavit sledování prezentace promítané na plátno.

Jednání bude probíhat dopoledne v plénu, odpoledne bude rozděleno stejně jako v posledních letech do tří sekcí. První se tradičně zaměří na přístupnost webu (ale i pomůcek), druhá na využití informačních technologií při vzdělávání a zaměstnávání osob se zdravotním postižením (a také na sociální podnikání) a třetí na informační a komunikační technologie pro neslyšící uživatele.

V průběhu dopoledního jednání budou rovněž slavnostně vyhlášeny výsledky 10. ročníku literární soutěže Internet a můj handicap, v níž letos na vítěze čeká 10 000 korun a další dva v pořadí získají tablety.

Zájemci o konferenci mohou získat bližší informace o programu na www.inspo.cz/…konference-0, kde jsou uvedeny anotace jednotlivých přednášek. Konferenční poplatek 200 korun se platí až na místě při prezenci, doporučuje se však neodkládat registraci na poslední chvíli, neboť lze očekávat podobně jako v minulých letech předčasné ukončení registrace po naplnění kapacity 300 účastníků. Registrace probíhá na adrese https://secure.guarant.cz/inspo2014/.Jaroslav Winter

««« Předchozí text: Využití hlasového vyhledávání Google pro osoby s postižením sluchu - vše zdarma Následující text: Česká unie neslyšících vypisuje kurzy znakového jazyka od února 2014 v Praze a v Ostravě »»»

Ladislav Kratochvíl | 15. 1. 2014 St 10.26 | Helpnet | trvalý odkaz | tisk | 1563xPridat.eu Sdílet


Stranovzhled Kráťa 8/2003. Změna koncepce 5/2006. Změna na redakční systém RS2 2008.

 

Hosting poskytuje LTweb

Cestovní systém Dřevo Plzeň Emona Kroni Maledivy PixelEU Referáty Taxi Plzeň Vtipy Weby na míru Zvesela

 

optimalizace PageRank.cz

Page

 

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!


Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.
vidíme
Odpověd: