webík s vypnutým zvukem

Tyto stránky byly vybrány Národní knihovnou ČR jako kvalitní zdroj, který by měl být uchován do budoucna a stát se součástí českého kulturního dědictví. Stránky jsou archivovány několikrát ročně a jejich záznam je součástí České národní bibliografie a katalogu NK ČR.

 

Nové komentáře

 

Zpětné odkazy

 

Není ticho jako ticho

Jedinečné 4 dohody
Praha, 2. 10. 2013 – Poslední zářijový týden proběhl v ČR Týden komunikace osob se sluchovým postižením. Do projektu občanského sdružení ORBI PONTES se zapojila řada partnerů, kteří prostřednictvím kulturních a vzdělávacích programů upozorňují na svět ticha, na problémy a komunikační bariéry osob se sluchovým postižením. Rozmanité akce se konaly po celé ČR – v Praze, Brně, Olomouci, Ostravě, Liberci, Karlových Varech, Kurdějově, Karviné, Hradci Králové, ve Zlínském kraji: Kroměříži, Valašském Meziříčí, Uherském Hradišti…

Týden komunikace osob se sluchovým postižením vyvrcholil v neděli 29.9.2013 divadelním představením „Čtyři dohody – kniha moudrosti starých toltéků“ v Klubu Lávka v Praze. V hlavní roli tohoto divadelního představení je Jaroslav Dušek, spoluúčinkují: Alan Vitouš a Pjér La Š´éz. Čtyři dohody založené na staré toltécké moudrosti, nabízejí silný kód chování, který dokáže rychle proměnit náš život v nový prožitek svobody, opravdového štěstí a lásky. Jde o první představení, které bylo tlumočeno do českého znakového jazyka a zároveň simultánně přepisováno do češtiny. Tlumočily Kateřina Červinková Houšková a Naďa Hynková Dingová z České komory tlumočníků znakového jazyka. Simultánně přepisovaly Simona Sedmihorská a Nikola Gronesová z Centra zprostředkování simultánního přepisu České unie neslyšících. Jde o jedinečný způsob jak lidem se sluchovým postižením zprostředkovat nevšední zážitek. Věříme, že nezůstane pouze u tohoto představení a jak simultánní přepis tak tlumočení do znakového jazyka se stanou běžnou součástí společenských a kulturních akcí. Záštitu nad druhým ročníkem projektu Týden komunikace osob se sluchovým postižením převzali paní senátorka Daniela Filipiová; MUDr. Milan Cabrnoch, poslanec Evropského parlamentu; Miroslav Novák, hejtman Moravskoslezského kraje; Mgr. Petr Tulpa za Liberecký kraj; Mgr. Jiří Zimola, hejtman Jihočeského kraje; MUDr. Jiří Běhounek, hejtman kraje Vysočina; Mgr. Ivan Kabický za hl. m. Praha; Ing. Pavel Šotola za Pardubický kraj; Doc. MUDr. Leoš Heger, CSc. – exministr zdravotnictví ČR; Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy; Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR; JUDr. Michal Hašek za Jihomoravský kraj; RSDr. Stanislav Rybák za kraj Ústí nad Labem.

Podrobné informace, program a fotogalerii TKOSP naleznete na www.orbipontes.cz ORBI PONTES je občanské sdružení, které se zaměřuje na realizaci programů a projektů cílených na vzájemné porozumění rozdílných světů ve společnosti. Chce se podílet na prosazování správného přístupu a tolerance k osobám se zdravotním postižením prostřednictvím otevřené komunikace, realizace projektů zaměřených na oblast vzdělávání, zaměstnávání, zvyšování informovanosti, podporu rovného přístupu k informacím a službám. Hlavním cílem sdružení je pořádání kulturních, společenských a vzdělávacích akcí společně s výměnnými mezinárodními projekty, propojování rozdílných světů ve spolupráci s neziskovými organizacemi v ČR i zahraničí.

««« Předchozí text: Nový kamenný obchod s kompenzačními pomůckami v Praze Následující text: Severský filmový podzim 2013 »»»

Ladislav Kratochvíl | 3. 10. 2013 Čt 23.42 | Komunikace | trvalý odkaz | tisk | 1409xPridat.eu Sdílet


Stranovzhled Kráťa 8/2003. Změna koncepce 5/2006. Změna na redakční systém RS2 2008.

 

Hosting poskytuje LTweb

Cestovní systém Dřevo Plzeň Emona Kroni Maledivy PixelEU Referáty Taxi Plzeň Vtipy Weby na míru Zvesela

 

optimalizace PageRank.cz

Page

 

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!


Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.
Co dělá Slunce?
Odpověd: