webík s vypnutým zvukem

Tyto stránky byly vybrány Národní knihovnou ČR jako kvalitní zdroj, který by měl být uchován do budoucna a stát se součástí českého kulturního dědictví. Stránky jsou archivovány několikrát ročně a jejich záznam je součástí České národní bibliografie a katalogu NK ČR.

 

Nové komentáře

 

Zpětné odkazy

 

Novinky Helpnetu 17.4.2013

Dobrý den,
dostáváte newsletter o tom, co se událo v posledních třech dnech na Helpnetu. Tento portál o problematice zdravotního postižení provozuje BMI sdružení, šéfredaktorem je Jaroslav Winter (winter@brezen.cz). Sponzorem portálu je společnost CZI. Víte-li o někom ve svém okolí, koho by tyto informace mohly rovněž zajímat, rád jej zařadím na seznam odběratelů, kterých je již více než 7540.

Vozíčkáři se spustí střemhlav z Nuseláku!

The Tap Tap, kapela tělesně postižených studentů a absolventů škol Jedličkova ústavu, pokoří další bariéru. Společně s dalšími handicapovanými učiní historicky první pokus o slanění vozíčkářů z Nuselského mostu. Adrenalinem tak odstartují první ročník festivalu „Pojď dál“, jímž oslaví 100. výročí Jedličkova ústavu v Praze. V sobotu 4. května v 11:00 se všichni sejdeme na „Nuseláku“ a budeme svědky něčeho jedinečného, neuvěřitelného, šokujícího i dojemného.

O přepisu online na Facebooku

Svoji prezentaci zde vytvořila sociální firma Transkript online, která zajišťuje přepisy mluvené řeči pro sluchově postižené klienty na dálku. Zatím tuto službu využívají ve všech 73 Era finančních centrech v ČR a ve 12 prodejnách Vodafonu.

MPSV: Zlepšit péči o postižené pomáháme také penězi z EU

Odborníci a profesionální organizace jsou předpokladem kvalitních sociálních služeb. A právě na ně lze v současné době využít peníze z Evropského sociálního fondu. O dotace na vzdělávání v oblasti sociálních služeb mohou až do 30. dubna 2013 žádat kraje, obce, nestátní neziskové organizace, poskytovatelé registrovaných sociálních služeb a akreditované vzdělávací instituce. Celkem je k dispozici 150 milionů korun – konkrétně z výzvy A7 z Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost.

Svátek keltské kultury Beltine 2013

Oslavy jara a lásky proběhnou 30. dubna v zámeckém parku v Telči, zajištěna mobilní toaleta pro vozíčkáře.

Tábor pro děti a ozdravný pobyt v bezbariérovém objektu Lipanka

Zbývající volná místa nabízí Centrum integrace dětí a mládeže.

Dobrá praxe opatrovnictví a poskytování podpory při právních úkonech a při rozhodování

Příručka vydaná ministerstvem práce a sociálních věcí je určena každému, kdo využívá podporu při rozhodování anebo napomáhá při rozhodování člověku s postižením. Tedy především lidem s postižením v duševní oblasti, jejich blízkým, opatrovníkům a poskytovatelům sociálních služeb.

Šest pracovníků v šesti městech

Výběrové řízení vyhlašuje občanské sdružení VIDA na pozici sociální pracovník – odborný pracovník VIDA centra v Ústí nad Labem, Brně, Kolíně, Plzni, Praze a Rakovníku.

Transformace občanských sdružení na obecně prospěšnou společnost

Seminář JUDr. Lenky Deverové pořádá 22. dubna v Praze občanské sdružení Spiralis.

Úspěch tanečníků otrokovické pobočky NADĚJE

Taneční skupina i letos uspěla v sobotu 13. dubna ve Sportovní hale v Otrokovicích v semifinále Groups a získala cenu v kategorii Handicap a cenu poroty za choreografii. 

Z mateřské školky chráněné bydlení

Bezbariérový objekt pro 10 osob se zdravotním postižením otevřel v Sedlnici Moravskoslezský kraj.

Volné místo v chráněné dílně šicí

Švadlenu popřípadě dámskou nebo pánskou krejčí/krejčího se zdravotním znevýhodněním hledá občanské sdružení Práh v Brně.

Amelie otevírá výběrové řízení

Na pozici koordinátor dobrovolníků Praha a Středočeský kraj a koordinátor Centra Amelie Praha.

Toulcův dvůr v českém znakovém jazyce

Na komentovanou prohlídku střediska ekologické výchovy hlavního města Prahy s přilehlou farmou původních českých plemen zvou studentky tlumočnické specializace oboru Čeština v komunikaci neslyšících.

Čtyři dohody

Na oblíbené tlumočené divadelní představení 6. května zve Česká komora tlumočníků znakového jazyka.

Jubilejní 10. Výměna oblečení je tu!

Koná se v sobotu 27. dubna od 14 hodin v prostorách Domova pro seniory Malešice v Praze 10.

««« Předchozí text: Novinky Helpnetu 14.4.2013 Následující text: Krabicový software pro rozpoznávání řeči »»»

www.helpnet.cz | 18. 4. 2013 Čt 01.51 | Helpnet | trvalý odkaz | tisk | 1008xPridat.eu Sdílet


Stranovzhled Kráťa 8/2003. Změna koncepce 5/2006. Změna na redakční systém RS2 2008.

 

Hosting poskytuje LTweb

Cestovní systém Dřevo Plzeň Emona Kroni Maledivy PixelEU Referáty Taxi Plzeň Vtipy Weby na míru Zvesela

 

optimalizace PageRank.cz

Page

 

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!


Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.
Co má slon?
Odpověd: