webík s vypnutým zvukem

Tyto stránky byly vybrány Národní knihovnou ČR jako kvalitní zdroj, který by měl být uchován do budoucna a stát se součástí českého kulturního dědictví. Stránky jsou archivovány několikrát ročně a jejich záznam je součástí České národní bibliografie a katalogu NK ČR.

 

Nové komentáře

 

Zpětné odkazy

 

Václav Krása k argumentům o sKartě: Snůška polopravd a zavádějících informací

Předseda Národní rady osob se zdravotním postižením ČR Václav Krása se ve svém prohlášení vyjádřil k nedělním Otázkám Václava Moravce. Podle něj byla v diskusním pořadu České televize, který se věnoval kontroverznímu projektu sKaret, uvedena velká spousta polopravd a zavádějících informací.

V pořadu České televize k tématu sKaret diskutovali ministryně práce a sociálních věcí Ludmila Müllerová (TOP 09) a předseda Senátu Milan Štěch (ČSSD). Jak ale uvádí Krása, v pořadu byly uvedeny zavádějící informace, které se snaží ve svém vyjádření adresovaném moderátorovi Václavu Moravci uvést na pravou míru.

Ministerstvo práce a sociálních věcí uvádí jako důvod pro zavedení sKaret úspory při výplatě dávek. Krása ale tvrdí, že předchůdce Müllerové exministr Jaromír Drábek (TOP 09) úmyslně a záměrně navýšil počet vyplácených dávek, aby argument o úsporách mohl použít.

Záměrné rozdělení dávek

„Řada příjemců pobírá více dávek, ale jsou posílány zvlášť, přičemž ještě před rokem 2010 byly zasílány společně v jedné částce. Ještě v roce 2011 byl příspěvek na benzín posílán jednou ročně, dnes se posílá menší částka ve dvanácti splátkách. Kdyby se provedlo sloučení dávek, tak náklady na jejich distribuci poklesnou na méně než sto milionu korun, a sám jistě uznáte, že to už se nevyplatí vytvářet nesmyslné karty,“ píše Krása.

Další nepravdivou informací bylo podle předsedy Národní rady osob se zdravotním postižením ČR prohlášení Müllerové, že soutěž na sKartu schválil ÚOHS. Ten podle něj ale posuzoval zcela jinou věc. „ÚHOS pořád šetří, zda ministerstvo nepochybilo, když k soutěži využilo obchodní zákoník, protože mělo použít zákon o veřejných zakázkách nebo koncesní zákon. V této věci jste vůbec neuvedl, že ÚHOS zrušil soutěž na distribuci dávek, což je největší problém ministerstva,“ upozorňuje Krása.

Šlo o kšeft?

Sám Krása uvádí dle svých slov „zcela zásadní argument proti Kartě sociálních systémů jako povinné identifikační karty“. Pokud totiž bude platební funkce sKarty pouze dobrovolná, bude Česká spořitelna zajišťovat jejich výrobu, ale Úřad práce bude tuto výrobu prý platit. „Vzhledem k tomu, že cena je 240 Kč, tak u milionu klientů je to 240 milionů a protože pohyb bude neustálý, tak náklady budou každý rok. Takže slova pana Drábka, ale bohužel i paní ministryně, o úsporách jsou pouze mlhou, která má zakrýt skutečný důvod projektu sKarty,“ uvádí Krása.

„Vážený pane redaktore, domnívám se, že základní otázkou, od které se musí rozplétat podivné předivo projektu sKarty, je proč se panové Drábek a Šiška pustili do změny distribuce dávek, který fungoval spolehlivě a bez závad?! Proč neřešili změnu úhrady sociálních služeb, podporu zaměstnanosti ohrožených skupin, ucelenou rehabilitaci a další systémové změny, které jsou nezbytné?! Protože tomu nerozuměli a nebyl to tak rychlý kšeft,“ uzavírá předseda Národní rady osob se zdravotním postižením ČR Václav Krása.

URL| http://www.parlamentnilisty.cz/article.aspx?…

««« Předchozí text: Novinky Helpnetu 1.4.2013 Následující text: Otevřený dopis premiérovi »»»

Ladislav Kratochvíl | 8. 4. 2013 Po 09.21 | odjinud, Sociální | trvalý odkaz | tisk | 1517xPridat.eu Sdílet


Stranovzhled Kráťa 8/2003. Změna koncepce 5/2006. Změna na redakční systém RS2 2008.

 

Hosting poskytuje LTweb

Cestovní systém Dřevo Plzeň Emona Kroni Maledivy PixelEU Referáty Taxi Plzeň Vtipy Weby na míru Zvesela

 

optimalizace PageRank.cz

Page

 

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!


Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.
Druhé písmeno abecedy je:
Odpověd: