webík s vypnutým zvukem

Tyto stránky byly vybrány Národní knihovnou ČR jako kvalitní zdroj, který by měl být uchován do budoucna a stát se součástí českého kulturního dědictví. Stránky jsou archivovány několikrát ročně a jejich záznam je součástí České národní bibliografie a katalogu NK ČR.

 

Novinky z Helpnetu 17. 3. 2013

Dobrý den,
dostáváte newsletter o tom, co se událo v uplynulém týdnu na Helpnetu. Tento portál o problematice zdravotního postižení provozuje BMI sdružení, šéfredaktorem je Jaroslav Winter (winter@brezen.cz). Sponzorem portálu je společnost CZI. Víte-li o někom ve svém okolí, koho by tyto informace mohly rovněž zajímat, rád jej zařadím na seznam odběratelů, kterých je již více než 7460.

INSPO 2013: Moderní technologie ulehčují život lidem se zdravotním postižením

Co nového umožní lidem se zdravotním hendikepem informační a komunikační technologie? Se záměrem dozvědět se odpovědi na tuto otázku přijelo v sobotu 16. března do Kongresového centra Praha 278 účastníků konference INSPO. Přesvědčili se, že za uplynulý rok vznikla řada nových aplikací, programů, projektů, díky kterým se zlepší kvalita života lidem s nejrůznějším zdravotním postižením.

NRZP ČR představila manifest o dopadech sociální reformy na osoby se zdravotním postižením

Na mimořádné tiskové konferenci 14. března představila Národní rada osob se zdravotním postižením ČR Manifest NRZP ČR o dopadech reforem na osoby se zdravotním postižením. Její představitelé informovali novináře a veřejnost o dopadu reforem na celou komunitu lidí se zdravotním postižením. Podle předsednictva NRZP ČR základním důvodem všech reformních kroků byla pouze úspora veřejných prostředků bez toho, aniž by někdo zvažoval dopad na celou komunitu lidí.

Kulatý stůl Společnost pro všechny

Diskuse v úterý 12.3. se bude věnovat problematice pečujících osob o lidi se zdravotním postižením, zvány jsou samotné pečující osoby případně organizace s nimi spolupracující převážně ve Středočeském kraji.

Konto BARIÉRY – Nadační investiční fond

Do výběrového řízení se mohou přihlásit registrovaní poskytovatelé služeb rané péče, uzávěrka je 15. dubna 2013.

Opel nabízí nový program Handycars

Všem osobám se zdravotním postižením bez ohledu na stupeň postižení připravila společnost OPEL svůj nový program, OPEL Handycars. Zvýhodněné služby nabízí i neziskovým organizacím, které působí v oblasti sociálních služeb a zdraví. Program je i nabídkou válečným veteránům.

Nechceme se bát budoucnosti

Konferenci rodičů dětí s PAS se uskuteční v pátek 5. dubna 2013 ve velkém sále Veřejného ochránce práv v Brně.

Ombudsman se zaměří na péči o seniory trpící demencí

Určitá skupina seniorů trpících demencí je domovy pro seniory vnímána jako nežádoucí. Tři čtvrtiny krajských zařízení uvádějí na svých webových stránkách okolnosti, které určité zájemce odradí a zařízení je tím eliminuje. Ochránce se proto v letošním roce v rámci dohledu nad omezováním svobody ochránce zaměřní na prevenci špatného zacházení se seniory, zejména na péči o seniory trpící demencí.

Péče o blízké neznamená konec pracovní kariéry

Účast v ročním projektu zdarma mohou využít ti, kdo pečují o zdravotně postižené dítě, rodiče, partnera nebo jinou blízkou osobu, a to na území Prahy.

Víkend v Komoře

Semináře Rejstříky v češtině a v českém znakovém jazyce (23.3.) a Číslovky v českém znakovém jazyce (24.3.) pořádá Česká komora českého znakového jazyka.

Desítka sportovců získala ocenění Nejlepší handicapovaný sportovec ČR za rok 2012

Celkem 10 sportovců převzalo  z rukou ministryně práce a sociálních věcí Ludmily Müllerové ocenění vítězů v jednotlivých kategoriích v soutěži „Nejlepší handicapovaný sportovec ČR za rok 2012“. Vyhlášení výsledků soutěže v Top hotelu Praha předcházela tisková konference, kde zástupci paralympijského výboru a svazu neslyšících sportovců mj. také informovali všechny přítomné o plánované největší letošní paralympijské akci pod názvem „Deaflympiáda“, která začíná od 26. července.

Lékařský dohled na pobytu pro lidi s epilepsií

Pro období 17. až  24. srpna  2013hledá občanské sdružení Společnost „E“.

Česká televize hledá nového zaměstnance – OZP

Na pozici programově provozní pracovník – správce dat aplikace „rejstřík umělců".

Benefiční koncert v prostorách Pražské křižovatky

Pořádá 15. dubna Nadační fond IMPULS,  vystoupí tradičně hudební sdružení Clarinet Factory, které si jako hosty pozvalo jazzového mága Alana Vitouše a hudebníka Jardu Svobodu.

Nová stipendia studentům s handicapem

Udělil Fond vzdělání, který je společným projektem ČSOB a Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové a od roku 1995 podpořil již více než 850 mladých lidí.

Soutěžící se již mohou registrovat na národní abilympiádu

Ze 41 disciplín ještě zůstává řada neobsazených, uzávěrka přihlášek je 31. března.

INKOS – internetová korespondenční soutěž

Již desátý ročník soutěže, určené lidem se zdravotním postižením, kteří chtějí soutěžit, bavit se, vítězit, ale také se něco nového dozvědět, vyhlásila Krajská knihovna Vysočiny. Odpovídat na otázky mohou do 31. března.

Euroklíče, dobrodruh paraplegik, sebeobrana i jóga na vozíku

To jsou témata, o nichž pojednává nové číslo časopisu Vozíčkář.

Projekt Start bez překážek podpoří hendikepované studenty

Nadační fond pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením (NFOZP) a společnost Tesco Stores ČR spustily projekt Start bez překážek, který je určen absolventům vysokých škol se zdravotním postižením. V rámci projektu mají absolventi možnost zapojit se do pracovních stáží ve významných firmách v České republice a získat tak odborné zkušenosti.

Originální hračky v obchodě, který pomáhá

Oblíbené designové hračky ze dřeva a papíru, které si vydobyly úspěch ve Francii a dalších zemích Evropy, konečně seženete na jednom místě v kamenném obchodu v centru Prahy. Zvláštností Hračkotéky ve Školské ulici je, že v něm pracují lidé se zdravotním postižením.

Po stopách Karla Maye

Tlumočené prohlídky výstavy v Náprstkově muzeu na Betlémské náměstí v Praze proběhnou ve čtvrtek 14. března. 

««« Předchozí text: Týden komunikace osob se sluchovým postižením Následující text: Dochází k masivní restrikci u osob se zdravotním postižením »»»

www.helpnet.cz | 18. 3. 2013 Po 00.07 | Helpnet | trvalý odkaz | tisk | 847xPridat.eu Sdílet


Stranovzhled Kráťa 8/2003. Změna koncepce 5/2006. Změna na redakční systém RS2 2008.

 

Hosting poskytuje LTweb

Cestovní systém Dřevo Plzeň Emona Kroni Maledivy PixelEU Referáty Taxi Plzeň Vtipy Weby na míru Zvesela

 

optimalizace PageRank.cz

Page

 

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!


Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.
lžící se
Odpověd: