webík s vypnutým zvukem

Tyto stránky byly vybrány Národní knihovnou ČR jako kvalitní zdroj, který by měl být uchován do budoucna a stát se součástí českého kulturního dědictví. Stránky jsou archivovány několikrát ročně a jejich záznam je součástí České národní bibliografie a katalogu NK ČR.

 

Nové komentáře

 

Zpětné odkazy

 

Novinky Helpnetu 24.2.2013

Dobrý den,
dostáváte newsletter o tom, co se událo v uplynulých třech dnech na Helpnetu. Tento portál o problematice zdravotního postižení provozuje BMI sdružení, šéfredaktorem je Jaroslav Winter (winter@brezen.cz). Sponzorem portálu je společnost CZI. Víte-li o někom ve svém okolí, koho by tyto informace mohly rovněž zajímat, rád jej zařadím na seznam odběratelů, kterých je již více než 7420.

Informace k vydávání dočasných průkazů osoby se zdravotním postižením s datem platnosti do roku 2013

Generální ředitelství Úřadu práce vydalo metodiku k vydávání dočasných průkazů osob se zdravotním postižením s platností od roku 2013. Předseda NRZP ČR Václav Krása však upozorňuje, že popsaný postup v případě ztráty či znehodnocení průkazu OZP je nesprávný, a přikládá dopis ministryně práce a sociálních věcí L. Müllerové a doporučuje řídit se podle něj. 

Internet a můj handicap

Do devátého ročníku literární soutěže došlo 44 příspěvků, které v těchto dnech hodnotí porota. Výsledky soutěže budou slavnostně vyhlášeny 16. března v Kongresovém centru Praha na konferenci INSPO, kde zbývá už jen několik desítek volných míst k registraci.

S námi máte šanci

Možnost zdarma se účastnit vzdělávacího projektu zaměřeného na zlepšování postavení osob se zdravotním postižením na trhu práce prostřednictvím komplexního podpůrného programu nabízí občanské sdružení Via Lucis Praha ve spolupráci s Nadací Charty 77 – Kontem Bariéry.

DobryKod.cz usnadňuje používání webů handicapovaným uživatelům

DobryKod.cz dvěma novými bezplatnými službami zdarma usnadňuje handicapovaným uživatelům používání webových stránek. Služba Screenshot prolamuje překážku, kterou skýtá obrázkový CAPTCHA kód – obrázek, ze kterého dobře vidící lidé opisují písmena a číslice, aby mohli pokračovat v použití webu. K tomu služba Screenshot využívá spolupráce automatu a lidských operátorů, kteří obrázkový CAPTCHA kód transformují do čitelné podoby. Druhá služba Encrypted CAPTCHA poskytuje vývojářům webů alternativu pro zajištění bezpečné, levné a především handicapovaným uživatelům dostupné alternativy nejen obrázkového CAPTCHA.

Sociální služby pro osoby se zdravotním postižením ve Švýcarsku

Odbornou konferenci pořádá 19. března v Průhonicích Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR, účast je zdarma.

Jak na to

Sborník příkladů dobré praxe v deinstitucionalizaci vydalo Národní centrum podpory transformace sociálních služeb v rámci projektu Ministerstva práce a sociálních věcí ČR Podpora transformace sociálních služeb.

Auta bez bariér

Od 1. března zahajuje Konto Bariéry nový projekt, jehož cílem bude radit lidem s postižením, jak si pořídit co nejvýhodněji automobil.

9×13 aneb víkendová škola fotografie

Pro zájemce se zdravotním handicapem pořádá v dubnu v Plzni občanské sdružení Felix.

Klubíčko bude mapovat (bez)bariérovost

Až v Berouně potkáte sympatické vozíčkáře vybavené fotoaparátem, moderní měřící technikou a notebookem, kteří spolu se svými asistenty vyměřují šířku dveří nebo výšku prahů, fotografují nájezdy, obrubníky a rozbité komunikace, buďte si vědomi, že jste se stali svědkem historické události – mapování (bez)bariérovosti.

GSK: Vdechněte inhalátorům nový život

Češi ročně spotřebují přes 3,5 milionu respiračních inhalátorů, což představuje více než 135 tun odpadu. Podle průzkumu agentury STEM/MARK se ovšem jen čtvrtina z nich po použití vrátí zpět do lékáren. Obaly od léčiv tak často končí v kontejnerech a představují vážnou zátěž pro životní prostředí. Zajistit, aby se co nejvíce inhalátorů vrátilo do lékáren, je cílem projektu s názvem Vdechněte inhalátorům nový život, který spustila farmaceutická společnost GlaxoSmithKline (GSK) ve spolupráci s Českou lékárnickou komorou.

Výcvik v telefonické krizové intervenci

Vzdělávací projekt Modré linky v rozsahu 120 hodin je určen zájemcům o získání profesní kompetence (odborné i formální) pro práci s klienty v krizi prostřednictvím telefonu.

««« Předchozí text: Novinky z Helpnetu 20. 2. 2013 Následující text: Novinky Helpnetu 3.3.2013 »»»

www.helpnet.cz | 25. 2. 2013 Po 09.54 | Helpnet | trvalý odkaz | tisk | 1113xPridat.eu Sdílet


Stranovzhled Kráťa 8/2003. Změna koncepce 5/2006. Změna na redakční systém RS2 2008.

 

Hosting poskytuje LTweb

Cestovní systém Dřevo Plzeň Emona Kroni Maledivy PixelEU Referáty Taxi Plzeň Vtipy Weby na míru Zvesela

 

optimalizace PageRank.cz

Page

 

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!


Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.
lžící se
Odpověd: