webík s vypnutým zvukem

Tyto stránky byly vybrány Národní knihovnou ČR jako kvalitní zdroj, který by měl být uchován do budoucna a stát se součástí českého kulturního dědictví. Stránky jsou archivovány několikrát ročně a jejich záznam je součástí České národní bibliografie a katalogu NK ČR.

 

Nové komentáře

 

Zpětné odkazy

 

Novinky Helpnetu 3.2.2013

Dobrý den,
dostáváte newsletter o tom, co se událo v uplynulých čtyřech dnech na Helpnetu. Tento portál o problematice zdravotního postižení provozuje BMI sdružení, šéfredaktorem je Jaroslav Winter (winter@brezen.cz). Sponzorem portálu je společnost CZI. Víte-li o někom ve svém okolí, koho by tyto informace mohly rovněž zajímat, rád jej zařadím na seznam odběratelů, kterých je již více než 7360. 

Česká televize spouští pilotní vysílání zvukových popisů pořadů pro nevidomé

Na počátku letošního roku Česká televize odvysílala první ostré testy nové služby Audio Description (AD), která je určena spoluobčanům se zrakovým postižením. Po úspěšně provedených testech se vedení ČT rozhodlo od 1. února 2013 zahájit pilotní vysílání doprovodné zvukové stopy. Služba AD bude plnit roli zvukového popisu obrazové scény pro zrakově handicapované a bude poskytována pouze u vybraných pořadů, zejména u těch, kde dialogy neposkytují dostatek informací nutných pro spolehlivé vnímání děje, respektive myšlenkového poselství televizního díla. Česká televize tak vychází vstříc divákům se specifickými potřebami a dále rozvíjí a zkvalitňuje poslání vysílatele veřejné služby.

Internet a můj handicap podeváté

Zatím 15 prací došlo organizátorům literární soutěže, do jejíž uzávěrky zbývá posledních 14 dnů. Výsledky budou vyhlášeny na konferenci INSPO 16. března v Kongresovém centru Praha.

Rodina má problém – co s tím?

Seminář 21. února bude věnován rodině, která je ohrožena dlouhodobou zátěží, nemocí či jiným problémem, a stojí před ní nutnost zvládnout krizové situace (nemoc, závislost, dlouhodobá péče o nemocné či přestárlé blízké).

Focení pro časopis Chvilka pro tebe

Hledá se žena na vozíku, ideálně ve věku 30 až 40 let a s partnerem a dítětem.

NGO Market 2013

Byla zahájena registrace na 14. veletrh neziskovek, který se uskuteční v pátek 3. května 2013 v Národní technické knihovně v Praze.

Výsledky dotačního řízení pro rok 2013

Zveřejnilo MPSV za program podpory A (služby s místní/regionální působností) a program podpory B (služby s nadregionální/celostátní působností).

Výbor dobré vůle – Cena Olgy Havlové

Uzávěrka nominací vynikajících jednotlivců a sdružení v péči o zdravotně postižené je 15. dubna 201.

Výbor dobré vůle – Senior

Program podporuje zejména vzdělávání zaměstnanců zařízení pečujících o seniory, terénní zdravotní a sociální služby se zaměřením na seniory, vybavení charitních domů, hospiců, mobilních hospiců, domovů seniorů, zejména jsou-li jejich zřizovateli nestátní neziskové organizace, pořízení zdravotních pomůcek pro ošetřovatelskou službu. Žádosti o nadační příspěvek lze posílat do 20. února.

Den otevřených dveří k Iskérce

Zajímavý program připravilo na úterý 12. února Centrum pro duševní zdraví v Rožnově pod Radhoštěm.

Dvacetiny Charity slavíme skromně, zato po celý rok…

Říká v rozhovoru inng. Jana Zelená, žena, která již jedenáct let stojí v čele žďárské Charity.

Výbor dobré vůle – Fond vzdělání

O stipendium ke studiu na střední, vyšší odborné či vysoké škole v ČR mohou žádat uchazeči se zdravotním handicapem do 25. února.

Jak mi ereska změnila život II

Soubor 24 příběhů lidí s diagnózou roztroušená skleróza vydal Nadační fond pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením (NFOZP) ve spolupráci se společností Merck a pacientskou organizací Unií ROSKA.

Vychází časopis Můžeš

Únorové vydání přináší reportáže, rozhovory a málo známá fakta o tom, proč řadě Čechů vadí lidé s handicapem či cizinci, prostě „jiní“ lidé.

Z návsi je k lidem blízko

Na spisovatele Jana Nouzu, s nímž vydal dvě společné knihy, vzpomíná malíř Petr Ettler.

Pomůže při vyhledávání sociálních služeb v Ostravě

Nový webový portál vznikl díky spolupráci zástupců města a organizací působících v sociální oblasti.

Výběrové řízení sdružení Práh

Na pozici sociální pracovník/pracovnice, plný úvazek v Brně.

««« Předchozí text: Kurz kreslení „pravou mozkovou hemisférou“ pro osoby se sluchovým postižením Následující text: Novinky z Helpnetu 17. 2. 2013 »»»

www.helpnet.cz | 4. 2. 2013 Po 00.52 | Helpnet | trvalý odkaz | tisk | 903xPridat.eu Sdílet


Stranovzhled Kráťa 8/2003. Změna koncepce 5/2006. Změna na redakční systém RS2 2008.

 

Hosting poskytuje LTweb

Cestovní systém Dřevo Plzeň Emona Kroni Maledivy PixelEU Referáty Taxi Plzeň Vtipy Weby na míru Zvesela

 

optimalizace PageRank.cz

Page

 

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!


Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.
kolik je 1 + 1?
Odpověd: