webík s vypnutým zvukem

Tyto stránky byly vybrány Národní knihovnou ČR jako kvalitní zdroj, který by měl být uchován do budoucna a stát se součástí českého kulturního dědictví. Stránky jsou archivovány několikrát ročně a jejich záznam je součástí České národní bibliografie a katalogu NK ČR.

 

Nové komentáře

 

Zpětné odkazy

 

Pořízení techniky na komunikaci a dobrovolnictvíPotřebuji získat techniku na mou dobrovolnickou činnost, která mi bude zároveň sloužit jako čtecí zařízení, protože neslyším.


V roce 2003 jsem ve 40 letech ohluchl. Protože nevím, co mi kdo říká, probíhá 90% mé komunikace v elektronické podobě. E-maily, instant messaging (ICQ Skype etc.), simultánní přepis (klasicky a eScribe), diktování do mobilu s převodem na text, různá diskuzní fora a další. Například i doma mi dcera píše ze svého pokoje do kuchyně přes Skype, aby za mnou nemusela jít a psát to na papír, když potřebuje odkaz, který by pak musela přepisovat z papíru (kam bych to musel napsat i já).


Nemohu ani sledovat zpravodajství v televizi, protože jinde než na ČT1 skryté titulky nejsou. Některé zpravodajské relace jsou sice titulkovány i na ČT24, ale tam mi pohyblivá grafika a spousta jiných textových informací znemožňuje čtení naskakujících skrytých titulků. Zprávy si tedy čtu hlavně na internetu.

Doma to všechno není žádný problém. Avšak jsem často „v terénu“, v čekárnách u lékařů (nejsem pouze hluchý), na cestách, etc. Potřebuji tedy něco mobilního.

Na čtení a psaní je docela prima tablet se SIM kartou, protože displej mobilního telefonu je dost malý. Když se zvětší písmo, či web, nevejde se na řádek více slov a také se musí neustále posunovat.

Rovněž hodně na mobilním zařízení píšu. Jednak SMS, e-maily, v IM, druhak (a to asi nejvíc) články na weby, například na blogu iDnes, nebo na web osob se sluchovým postižením http://www.kochlear.cz/, jenž provozuji dobrovolně a na své náklady.

I když je na to všechno tablet docela komfortní, nechci se vláčet s dalším zařízením a chtěl bych si pořídit něco mezi smartphone a tabletem. Také proto, že mi můj telefon (Samsung Omnia pro) již dosluhuje. V současné době tomuto vyhovuje Samsung Galaxy Note s úhlopříčkou 5", na kterém by se mi dobře četlo i psalo, navíc se vejde do kapsy.

Předpokládám, že po uvedení nové verze zařízení (Samsung Galaxy Note II) se bude Note I jen doprodávat. Pokud ještě „stihnu“ Note I, chtěl bych si k němu pořídit pouzdro, náhradní baterii s větší kapacitou a externí klávesnici. Jestliže však bude v prodeji pouze Note II, zkusím na něj došetřit (domnívám se, že bude stát okolo 16 000 Kč) a ostatní příslušenství bych pak dokupoval postupně.

Nechci nakupovat u neautorizovaných prodejců, kteří Samsung Galaxy Note prodávají levněji, jelikož je to věc na několik let a nemohu riskovat případné komplikace. Také nestojím o různý „šedý dovoz“, či dokonce čínskou kopii, takže si zařízení pořídím pouze u českého zastoupení firmy Samsung.


Podařilo se mi založit projekt na
http://www.nakopni.me/…brovolnictvi,
jenž je nastaven tak, že když se prostředky na potřebnou techniku vyberou a mobilotablet Samsung Galaxy Note zakoupím, nebo se nesejde celá nastavená částka a vše vrátí investorům.

Za jakoukoli podporu tohoto projektu děkuji.««« Předchozí text: Možnosti bezplatné právní pomoci obětem diskriminace Následující text: Neobdrželi jste příspěvek na péči a příspěvek na mobilitu? »»»

Ladislav Kratochvíl | 27. 8. 2012 Po 13.17 | Různé | trvalý odkaz | tisk | 1700xPridat.eu Sdílet


Stranovzhled Kráťa 8/2003. Změna koncepce 5/2006. Změna na redakční systém RS2 2008.

 

Hosting poskytuje LTweb

Cestovní systém Dřevo Plzeň Emona Kroni Maledivy PixelEU Referáty Taxi Plzeň Vtipy Weby na míru Zvesela

 

optimalizace PageRank.cz

Page

 

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

reaguj[1] eva

zkus požádat nadační fond WEIL GOTSHAL http://www.weil-nadacni-fond.cz/…acniho-fondu držím palce

28. 8. 2012 Út 14.08
Přidej komentář!


Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.
vaří se na
Odpověd: