webík s vypnutým zvukem

Tyto stránky byly vybrány Národní knihovnou ČR jako kvalitní zdroj, který by měl být uchován do budoucna a stát se součástí českého kulturního dědictví. Stránky jsou archivovány několikrát ročně a jejich záznam je součástí České národní bibliografie a katalogu NK ČR.

 

Novinky Helpnetu 12.8.2012

Dobrý den,
dostáváte newsletter o tom, co se událo v uplynulém týdnu na Helpnetu. Tento portál o problematice zdravotního postižení provozuje BMI sdružení, šéfredaktorem je Jaroslav Winter (winter@brezen.cz). Sponzorem portálu je společnost CZI. Víte-li o někom ve svém okolí, koho by tyto informace mohly rovněž zajímat, rád jej zařadím na seznam odběratelů, kterých je již více než 6920.

Ochránce upozorňuje na protiprávní aspekty tzv. karty sociálních systémů (sKarty)

Stávající právní úprava tzv. karty sociálních systémů (sKarty) má řadu nedostatků a přináší závažné problémy, které Ministerstvo práce a sociálních věcí zatím odmítá řešit. Veřejný ochránce práv své výhrady vůči sKartě vyslovil jak v připomínkovém řízení k návrhu zákona, jímž se zaváděla Sociální reforma I., tak následně při opakovaných jednáních s Ministerstvem práce a sociálních věcí. Jeho snaha se minula účinkem. Veřejný ochránce práv proto informoval o nejproblematičtějších aspektech sKarty Poslaneckou sněmovnu a vyzval poslance či senátory, aby zvážili možnost obrátit se na Ústavní soud.

Připravuje se Týden komunikace osob se sluchovým postižením

Ve dnech 22. až 30. září 2012 se uskuteční Týden komunikace osob se sluchovým postižením. Pořádá jej občanské sdružení ORBI PONTES, jehož cílem je podpora programů a projektů zaměřených na vzájemné porozumění různých světů, které mohou být ve společnosti chápány jako rozdílné. Do týdne se mohou zapojit bezplatně organizátoři jakékoli akce pořádané v daném období na podporu komunity osob se sluchovým postižením.

Koncert Václava Hudečka

Benefiční akce Hospice Anežky České se uskuteční 30. srpna v Červeném Kostelci.

Výběrové řízení o.s. AGAPO

Na pozici pracovník/pracovnice pro PR a kontakt se zaměstnavateli.

Job Fair bez bariér 2012

Veletrh pracovních příležitostí pro osoby se zdravotním postižením se koná 18. září v Praze, zájemci o účast se mohou hlásit do 14.9., zaměstnavatelé do 7. září.

Sociální podnikání jinak aneb Video CV v Olomouci

Od prvního srpna 2012 se v Olomouci rozjíždí nový projekt zaměřený na zaměstnávání osob se zdravotním znevýhodněním. V jeho rámci se bude natáčet pro všechny uchazeče o práci, kteří projeví zájem, zdarma Video CV. Jedná se o krátká videa do dvou minut, ve kterých se uchazeč představí zaměstnavateli. To ušetří čas a prostředky oběma stranám.

Cena hejtmana Plzeňského kraje

Nominace je možné posílat do 31. srpna 2012.

III. sociálně pediatrický kongres

Pořádá v Olomouci Společnost sociální pediatrie ČSL JEP, Sdružená zařízení pro péči o dítě v Olomouci a vydavatelství Solen s.r.o.

Podoby sociální integrace podporované EU

Výroční konference Integrovaného operačního programu se uskuteční v Ostravě.

Pomůže v boji s rakovinou adresné zvaní?

Kolorektální karcinom, neboli rakovina tlustého střeva a konečníku (CRC), je v České republice druhým nejčastějším nádorovým onemocněním.

Vyšel srpnový Svět neziskovek

Přináší mj. rozhovor s předsedkyní správní rady Nadace Občanského fóra Dagmar Havlovou.

Rodina a ochrana práv dětí pro rok 2013

Dotační program vyhlásilo MPSV, uzávěrka je 30. září 2012.

V rytmu flamenca a španělské kytary

Na dvou akcích v Olomouci se představí Jazyková škola Ergones.

Na pomoc vozíčkářům

Nové stránky Můj vozík.cz, které spustila firma Otto Bock, obsahují nejen nabídku vozíků, ale také rady a návody, například jak postupovat pro získání úhrady od pojišťovny či jak získat dotaci na případný doplatek vozíku.

Zaměstnání v České abilympijské asociaci

Na pozici sociální pracovník/ce – koordinátor/ka osobní asistence v Pardubicích.

Hiporehabilitační středisko v praxi

Odborný seminář pro širokou veřejnost připravilo o.s. Svítání Jablonec nad Nisou.

Umění harmonie jako služba Bohu

Koncert z děl Georga Philippa Telemanna v podání souboru barokní hudby Societas Musicalis se uskuteční jako 24. benefice v rámci cyklu Večery u kapucínů ve středu 5. září v kapucínském klášteře v Praze na Hradčanech.

««« Předchozí text: Skvělá kompenzační pomůcka eScribe Následující text: Jedinečný projekt Era eScribe pro neslyšící opouští hranice Prahy – nyní je k dispozici už v 36 finančních centrech po celé České republice »»»

www.helpnet.cz | 13. 8. 2012 Po 01.24 | Různé | trvalý odkaz | tisk | 916xPridat.eu Sdílet


Stranovzhled Kráťa 8/2003. Změna koncepce 5/2006. Změna na redakční systém RS2 2008.

 

Hosting poskytuje LTweb

Cestovní systém Dřevo Plzeň Emona Kroni Maledivy PixelEU Referáty Taxi Plzeň Vtipy Weby na míru Zvesela

 

optimalizace PageRank.cz

Page

 

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!


Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.
vidíme
Odpověd: