webík s vypnutým zvukem

Tyto stránky byly vybrány Národní knihovnou ČR jako kvalitní zdroj, který by měl být uchován do budoucna a stát se součástí českého kulturního dědictví. Stránky jsou archivovány několikrát ročně a jejich záznam je součástí České národní bibliografie a katalogu NK ČR.

 

Nové komentáře

 

Zpětné odkazy

 

Novinky z Helpnetu 30. 5. 2012

Dobrý den,
dostáváte newsletter o tom, co se událo v posledních čtyřech dnech na Helpnetu. Tento portál o problematice zdravotního postižení provozuje BMI sdružení, šéfredaktorem je Jaroslav Winter (winter@brezen.cz). Sponzorem portálu je společnost CZI. Víte-li o někom ve svém okolí, koho by tyto informace mohly rovněž zajímat, rád jej zařadím na seznam odběratelů, kterých je již více než 6950.

Speciální škola v Praze Letňanech otevře dveře těžce postiženým dětem z Prahy a okolí

V Praze Letňanech se po prázdninách otevře první speciální škola určená těžce postiženým dětem s kombinovanými vadami, jako je například hluchoslepota, mentální retardace nebo psychiatrická diagnóza spojená s hluchotou. Podle patronky projektu, poslankyně Lenky Kohoutové jde o jedinečný projekt, který umožní i dětem s těžkým zdravotním postižením posunout se ve svém vývoji dopředu.

Premiéra s Hovorem pro neslyšící

První tematickou prezentací, která se uskuteční v nově otevřeném obchodě O2 v pražském obchodním centru Chodov, bude představení služby Hovor pro neslyšící. Tato linka funguje již od roku 1997 a je v provozu 24 hodin denně 7 dní v týdnu zdarma, ale ne všichni potenciální uživatelé o ní dosud vědí. Krátké představení linky proběhne 4. června v 11.00, v 15.00 a v 18.00.

Vyhlášena 5. výzva OPPA v Praze

Týká se prioritní osy 2 Podpora vstupu na trh práce, ukončení příjmu žádostí 1. srpna.

Lživé lákání na demonstraci

„Nejen produktů, které si můžete zakoupit, se týká marketing, ale rovněž "politických slibů“. Smutné je, když jsou k těmto praktikám zneužívány osoby se sluhovým postižením," píše o svém zklamání Ladislav Kratochvíl. 

Je diskriminace osob se zdravotním postižením aktuálním tématem?

Na seminář v Prostějově 5. června zve NRZP ČR spolu s občanským sdružením Pomocná ruka.

Psí superhrdina nabízí pomoc postiženým lidem

Hořící byt, dým, spící vozíčkář… dramatická situace, že až mrazí. Naštěstí se na scéně objevuje BATDOG! Brněnská nezisková organizace Liga vozíčkářů spustila informační kampaň a veřejnou sbírku na podporu výcviku asistenčních psů. Součástí je i originální reklama, kterou v červnu uveřejní Česká televize. Natočil ji mladý nadějný režisér Filip Laureys.

Občanský zákoník: co nastane 1. 1. 2014?

Cílem kurzu, který pořádá Remedium Praha 14. června, je nabídnout představitelům organizací dostatečně široký a podložený výklad základních změn, se kterými přichází nový občanský zákoník, a to nejen v jednotlivých formách neziskových organizací, ale především v celkovém pojetí právnických osob, zastupování a majetkových vztahů.

Cena Olgy Havlové poosmnácté

Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové ji udělil Josefu Kočímu, sociálnímu poradci Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem.

Do Zlína zamíří Vlak plný úsměvů

Ve středu 30. května již podeváté zaveze děti se zdravotním postižením a děti z dětských domovů na Mezinárodní filmový festival pro děti a mládež.

SENI CUP 2012 už zná své vítěze

Stalo se jím družstvo ÚSP Kociánka Brno, které předvedlo skvělé fotbalové výkony.

Den otevřených dveří

Pořádá 6. června Centrum zdravotně postižených Pardubického kraje v Ústí nad Orlicí.

Koncert pro Willíka

Benefiční akci spojenou s výstavou a prodejem výrobků členů sdružení pořádá 3. června občanské sdružení rodičů a přátel dětí s Williamsovým syndromem ve spolupráci s Nadací Divoké husy.

««« Předchozí text: Ministerstvo práce a sociálních věcí diskriminuje neslyšící Následující text: Konference Rovná práva pro všechny »»»

Ladislav Kratochvíl | 31. 5. 2012 Čt 02.39 | Různé | trvalý odkaz | tisk | 1550xPridat.eu Sdílet


Stranovzhled Kráťa 8/2003. Změna koncepce 5/2006. Změna na redakční systém RS2 2008.

 

Hosting poskytuje LTweb

Cestovní systém Dřevo Plzeň Emona Kroni Maledivy PixelEU Referáty Taxi Plzeň Vtipy Weby na míru Zvesela

 

optimalizace PageRank.cz

Page

 

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!


Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.
lžící se
Odpověd: