webík s vypnutým zvukem

Tyto stránky byly vybrány Národní knihovnou ČR jako kvalitní zdroj, který by měl být uchován do budoucna a stát se součástí českého kulturního dědictví. Stránky jsou archivovány několikrát ročně a jejich záznam je součástí České národní bibliografie a katalogu NK ČR.

 

Nové komentáře

 

Zpětné odkazy

 

idnes vychází vstříc osobám se sluchovým postižením

I zdánlivé maličkosti mohou být pro neslyšícího člověka velmi důležité. My, kteří neslyšíme, si nemůžeme vybírat pořady podle toho, zda se nám líbí, ale podle toho, jsou-li opatřeny skrytými titulky. Bez nich musíme sebehezčí film oželet, protože je nám nedostupný.

Redakci iDnes jsem napsal tento e-mail:

Dobrý den,

nic neslyším a je docela problém, najít na internetu televizní program, kde je na první pohled vidět (u názvu pořadu), jestli je pořad opatřen skrytými titulky.

My neslyšící si nevybíráme pořady podle toho, jestli se nám líbí, ale podle toho, jestli má titulky. I sebekrásnější film bez titulků musíme oželet.

V TV programu na iDnes je to také tak. Klikat na každý pořad, který by stál za podívání, by zabralo příliš času, nehledě na to, že je obrovské zklamání, když si člověk rozklikne pořad, který jej zaujal a on titulky nemá.

Pokud jsou pořady označeny hned u názvů, nerozklikává se zbytečně. Rozklikne se až to, co zaujme.

S pozdravem a přáním bezva dne Ladislav Kratochvíl autor a provozovatel http://www.kochlear.cz/

A začaly se dít neuvěřitelné věci. Neuvěřitelné proto, že většinou z redakcí nikdo ani neodepíše a když ano, tak vyhýbavě a stejně se nic nestane.

Odepsala mi projektová manažerka iDnes Marie Dvořáková a během týdne se na TVprogram.iDNES.cz objevila v roletce volba, zobrazení pořadů opatřených skrytými titulky na přehledu pořadů.tv-program.gifZkuste si, jaké to je neslyšet a sledovat televizi. Vypněte si zvuk a pokud je pořad opatřen skrytými titulky, budete po spuštění teletextu str. 888 vědět oč jde. Ale bez titulků to budete sotva tušit a vydržíte se koukat pouze několik minut.------------------------------------

Moc se mi také líbí on-line reportáže. Neznám jiný server, kde by něco takového bylo. Tohle hodně používám, hlavně u sportovních přenosů vysílaných v televizi. U sportovních přenosů totiž nikdy a nikde nejsou skryté titulky, které potřebuji, když neslyším.
Jasně, když se zrovna hraje, např. hokej tak ani titulky nepotřebuji. Ty spíše mezi třetinami, nebo různá studia, rozhovory etc.

Moje finta:
Koukám se třeba na formule v televizi a k tomu si vlezu na on-line reportáž iDnes. Dám si v prohlížeči (na notebooku) automatický reload po minutě a mám stále info, co se děje. Na mobilu sice autoreload není, ale mobil stejně zhasínám, abych neplancal baterii a mrknu třeba po pěti minutách a obnovení „růčo“. U hokeje zase když je komerční přestávka, nebo když se děje něco zajímavého.
 

Díky díky díky iDnes 587×!

««« Předchozí text: Věra Strnadová se stala nositelkou Ceny Olgy Havlové 2011 Následující text: Hledání společného jazyka v rytmu »»»

Ladislav Kratochvíl | 29. 5. 2011 Ne 09.46 | Titulky | trvalý odkaz | tisk | 3355xPridat.eu Sdílet


Stranovzhled Kráťa 8/2003. Změna koncepce 5/2006. Změna na redakční systém RS2 2008.

 

Hosting poskytuje LTweb

Cestovní systém Dřevo Plzeň Emona Kroni Maledivy PixelEU Referáty Taxi Plzeň Vtipy Weby na míru Zvesela

 

optimalizace PageRank.cz

Page

 

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

reaguj[1] Sissy

Tleskám Kráťovi, že měl šťastnou ruku a napsal tam, kde nejen odpověděli, ale i konali. Vřele děkuji paní Dvořákové, která to zařídila.

19. 6. 2011 Ne 09.03
Přidej komentář!


Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.
Co dělá Slunce?
Odpověd: